Connect with us

DİĞER

İYİ PARTİ ADAYI İ.EMRE KARAA: “KÜTAHYA’NIN ÖNCELİĞİ HASTANE Mİ HAPİSHANE Mİ?”

Kütahya şehir hastanesinin uzun süredir bitirilememesi eleştiren İYİ Parti Kütahya Milletvekili adayı İ.Emre Karaa “Kütahya’ya ayrılan kaynaklar heba edilmiş, hemşerilerimizin yararı ve yaratacağı faydalar ihmal edilmiştir.” dedi.

İYİ Parti Kütahya Milletvekili adayı İbrahim Emre Karaa, Kütahya’nın öncelikli sorunları yerine daha şehre değer katmayan konularla uğraşmakla suçladığı AK Parti milletvekillerini eleştirdi. Karaa “Bize göre öncelik hastane olmalıydı, oysa AKP hükümeti ve şehrimizin vekilleri önceliğin hapishane olduğunu düşünmüş olmalılar.” dedi. Karaa yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti:

“Bize göre öncelik hastane olmalıydı, oysa AKP hükümeti ve şehrimizin vekilleri önceliğin hapishane olduğunu düşünmüş olmalılar. Nitekim, Kütahya ve Tavşanlı 2580 mahkum kapasiteli hapishaneleri için lojmanları dahil bütçeden 101 milyon 927 bin kaynak ayrılmışken, 500 + 100 yataklı hastane için özel sektör ortaklığı modeliyle 28 yıllığına 61 milyon 500 bin kira bedeli ile iktifa edilmiştir.

Bize göre yine Kütahya’ya ayrılan kaynaklar heba edilmiş, hemşerilerimizin yararı ve yaratacağı faydalar ihmal edilmiştir. Cezaevi inşaatının lojmanları bitmiş durumda. Memleketimize hiçbir faydası olmayan bir kamu yatırımı. Yine bütçeden ayrılan kaynağın Kütahyalıya bir fayda yaratmadığı bir karar. Kütahyalının öncelikli ihtiyacı hapishane midir, hastane midir? Hapishaneye ayrılan para ile Kütahya ve Tavşanlı’ya iki hastane yapılır, kapasitesi de belki iki katına çıkabilirdi.”

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar