Connect with us

ASAYİŞ

307 BİN LİRA GASP EDEN ŞÜPHELİ POLİS ÇIKTI

Akaryakıt Çalışanlarını 307 Bin Lirayı Gasp Eden Şüpheli Polis Çıktı
1’i kadın, 2 akaryakıt istasyonu çalışanını silah zoruyla kaçıran, 307 bin lirayı gasp ettikten sonra arkadan gelen araca binerek kaçan kişinin, Kütahya Emniyet Müdürlüğünde görev yapan trafik polisi E. B. (40) olduğu ortaya çıktı.
Eskişehir’de, 2 akaryakıt istasyonu çalışanını silah zoruyla köy yoluna götüren, 307 bin lirayı gasp ettikten sonra arkadan gelen araca binerek kaçan kişinin, Kütahya Emniyet Müdürlüğü’nde görevli trafik polisi E. B. (40) olduğu ortaya çıktı. E. B. ile paraları gasp edilen akaryakıt istasyonunda daha önce çalıştığı belirtilen kayın biraderi Y. P. (35) ile kaçtıkları otomobilin sahibi M. Y. yakalandı.

Atatürk Bulvarı Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Meşelik Kampüsü karşısındaki akaryakıt istasyonunda meydana gelen olayda,akaryakıt istasyonunda muhasebeci olarak çalışan Betül Töral, 307 bin lirayı bankaya götürmek üzere, aynı yerde çalışan Mehmet Cem Sabancı’nın kullandığı 26 KA 007 plakalı otomobil ile yola çıktılar. Yolda kendilerini durduran polis üniformalı bir kişi “Beni Osman Gazi üniversitesinin kapısına kadar bırakırmısınız?” dedi. Otomobile binen bu kişi, bir süre sonra tabancasını çekerek, aracın ESOGÜ Meşelik Kampüsü yakınlarındaki ormanlığın olduğu Çağlayan köyü yoluna sürülmesini söyledi. Köy yoluna geldiklerinde Sabancı ile Töral’ın kollarını arkadan otomobilin koltuklarına kelepçeleyen kişi, araçtaki 307 bin lirayı alıp, arkadan gelen otomobile binerek kaçtı. Koltuktan kollarını kurtarıp, otomobilden inen Mehmet Cem Sabancı ve Betül Töral, yoldan geçen belediye aracını durdurup, içindeki görevliden yardım istediler.
Eskişehir Emniyet Müdürlüğüne şikayet ederek durumu anlattılar.
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri akaryakıt istasyonu ile çevredeki binalardaki güvenlik ve mobese kamerası görüntülerini inceleyerek durumu araştırmaya başladılar.

Kütahya Emniyet Müdürlüğünde görev yapan trafik polisi E. B. ile olaya karışan, paraların gasp edildiği akaryakıt istasyonunda daha önce çalıştığı bildirilen kayın biraderi Y. P. ile birlikte organize ettiklerini tespit ederek gözaltına aldılar.
Gözaltında alınan İfadelerinde E. B.’nin borçları yüzünden bu olayı gerçekleştirdiklerini söyledikleri öğrenildi.
Gözaltına alınan şüphelilerin ev ve işyerlerinde yapılan aramada 6 tabanca, 60 mermi, 1 polis yeleği, 1 polis montu, 2 cop, 1 el feneri, 2 telsiz, 1 bıçak, deri eldiven, 2 gözlük ile 13 bin lira ele geçirildiği bildirildi.
Olayla ilgili soruşturmanı sürdürüldüğü, şüphelilerden polis memuru E. B.’nin gasp ettiği paraların bir kısmıyla borçlarını ödediği öğrenildi.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar