Connect with us

HABERLER

AHMET ERBAŞ’TAN ENGELLİLERE ANLAMLI ZİYARET; ERBAŞ: “ENGELLİLERİN SESİ OLACAĞIZ”

Milliyetçi Hareket Partisi Kütahya Milletvekili Adayı Ahmet Erbaş, Kütahya’da yaklaşık 250 engelli öğrencinin eğitim gördüğü özel bir engelli eğitim ve rehabilitasyon eğitim kurumunu ziyaret etti. Ülkemizde engelli olmanın birçok zorluğu olduğunu hatırlatan Ahmet Erbaş, engelli vatandaşlar ile ilgili bir çok çalışma yaptıklarını ve mecliste engelli vatandaşların da sesi olacaklarını söyledi.

Milliyetçi Hareket Partisi Kütahya 1’inci sıra Milletvekili Adayı Ahmet Erbaş, Kütahya’da yaklaşık 250 engelli öğrencinin eğitim gördüğüözel bir engelli eğitim ve rehabilitasyon eğitim kurumunu ziyaret etti.  Türkiye’de yaklaşık 5 milyon engelli vatandaşın yaşadığını hatırlatan Ahmet Erbaş, engelli vatandaşların sorunlarının çözümü adına son yıllarda yapılan çalışmalar neticesinde olumlu gelişmeler kaydedildiğinin fakat mevcut durumun daha da iyileştirilmesi gerektiğinin altını çizdi. Kütahya’da da ülke geneli benzeri bir durumun bulunduğuna işaret eden MHP Kütahya Milletvekili Adayı Ahmet Erbaş, “Kütahyamızda da engelli vatandaşlarımız Türkiye’de olduğu gibi çeşitli zorluklarla karşılaşmakta. Bizler Kütahyamızda hayatını idame ettiren engelli kardeşlerimize yönelik seçim süresi boyunca bir çok çalışmayı yaptık. Onlarla istişarelerde bulunduk. Göreve geldiğimiz taktirde onların ne istediğini çok iyi biliyor ve onların isteklerine göre yapılması gerekenleri yapmak adına elimizden gelen gayreti gösteriyor olacağız. Görmeyen vatandaşlarımızın gözü, işitmeyen kardeşlerimizin kulağı, yürüyemeyen hemşerilerimizin ayağı olacağız. Bizim duruşumuz bunu gerektirir. Mecliste onların sesi olacağız” diye konuştu.  Kütahya’da engellileri temsil eden tüm sivil toplum kuruluşlarını ziyaret ettiklerini ve 24 Haziran’dan sonra da sürekli iletişim içerisinde olarak projeler gerçekleştireceklerini kaydeden Erbaş, engelli çocuklar için doğru eğitimin çok önemli olduğunu belirterek “Başarılarıyla gurur duyulan çok sayıda Down sendromlu birey var. Onlara inanmalı ve güvenmeliyiz. İyi eğitim imkânı olan bu çocuklar çok önemli başarılara imza atıyor. Ziyaretimizde de gördük ki onlara inandığınızda ve fırsat verdiğinizde her engeli aşabiliyorlar” ifadelerini kullandı.

Öğrencilerle tek tek sohbet edip onlara hediye de takdim eden Erbaş, eğitim dönemini başarıyla tamamlayan engelli öğrencilere karnelerini de verdi.

 

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar