Connect with us

HABERLER

AKİF ÖREN KALİGRAFİ SERGİSİNİ AÇTI

Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Kütahya Kültür ve Sanat Derneği üyesi Akif Ören’in kişisel kaligrafi sergisi açılışına katıldı.

Sergi açılışında konuşan Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu; “Kütahya sanat şehri, sanatçı şehri. Kütahya Belediyesi olarak sanatı ve sanatçıyı her zaman destekliyoruz. Bu bağlamda 2 yıl önce Kütahya’nın UNESCO’da yerini alması konusunda çalışmalara başlamıştık. Zanaatkarlar ve Halk Sanatları dalında müracaatımızı gerçekleştirdik. Bunun içinde Folklor, El Sanatları, Ağır Elbise İşlemeciliği, Oyacılık, Resim Sanatı yani akla gelebilecek Kütahya’da icra edilen tüm sanat dalları var. Bunlarla ilgili Haziran ayında müracaatımızı yapmıştık ve Kütahya ilk müracaatında, UNESCO’da Kütahya Zanaat ve Halk Sanatları Dalında yerini aldı. Dünyada UNESCO’daki yerini alan 180 şehirden bir tanesiyiz. Bizim dalımızda da 37 şehirden biriyiz. Kütahya böylelikle, zanaat ve halk sanatlarıyla büyüyen ve gelişen, sanat ve zanaatı ekonomik, sosyal, kültürel ve çevresel sürdürülebilir kalkınmanın temel etkeni olarak benimseyen dünyadaki sayılı şehirlerden biri olarak kabul edildi. Bu noktada sanatçılarımıza büyük görevler düşmektedir. Daha çok üretim yaparak, daha güzel eserler çıkartarak, birlik ve beraberlik içerisinde daha çok çalışarak Kütahya’nın ismini hep birlikte daha yukarılara götürebilmeliyiz. Bugün kişisel kaligrafi sergisini açan Akif Ören beyi tebrik ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.

Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu daha sonra açılışını gerçekleştirdiği sergideki çalışmaları inceleyerek Akif Ören sergi hakkında bilgiler aldı.

 

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar