Connect with us

HABERLER

AK PARTİ KÜTAHYA MİLLETVEKİLİ İSHAK GAZEL: “KÜTAHYA BİRLİKTELİĞİ MECLİSE TAŞINMALI”

AK Parti Kütahya Milletvekili İshak Gazel 24 Haziran seçimlerinin yeni sitemin inşası için önemli olduğuna vurgu yaptı. Gazel, açıklamasında Kütahya’nın beş milletvekilinin de Kütahya’ya hizmet noktasında çalışacağına inandığını ifade ederek CHP vekili Fazıl Kasap ve MHP vekili Ahmet Erbaş’a hayırlı olsun dileklerini iletti.

AK Parti Kütahya Milletvekili İshak Gazel, 24 Haziran seçimlerini değerlendirdi. Gazel açıklamasında “Cumhurbaşkanımıza olan teveccühün yansımasını bu seçimlerde de Kütahya’da gördük. Cumhurbaşkanımıza Kütahya’dan %70’in üzerinde bir destek geldi. Bu seçimler yeni sisteme göre yapılan seçimler olduğu için çok önemliydi. Milletimiz Cumhurbaşkanımızı yeni sitemin mimarı olarak gördü ve meclis ile birlikte desteğini verdi. Üzüldüğüm nokta ise bizim genç kardeşlerimiz vardı. Kütahya adına çok şey katabilecek Mustafa Özbey kardeşimiz meclise giremedi. Ancak bunlar bir başlangıç. Kütahya bu AK kadrolarla daha iyi bir şekilde hizmet verecek. Milletvekillerinin yasama dönemi içinde yapacağı katkıların Kütahya adına bir hizmete dönüşmesi için elimizden gelen gayreti sarf edeceğiz. Ahmet Tan ile bir dönem çalıştık ve mevzu Kütahya olunca her alanda büyük hizmetlere vesile oldu. Önümüzdeki dönemde Ahmet Bey ve Ceyda Hanım ile organize bir şekilde Kütahya’nın problemleri ile ilgili süreçleri takip edeceğiz. Bu dönem bizim daha tecrübeli olduğumuz bir dönem. Bu dönemde üzerimize büyük yükler düşecek.” dedi.

CEYDA HANIM KADINLARIMIZA GÖSTERDİĞİMİZ ÖNEMİN GÖSTERGESİDİR

Milletvekili Gazel Kütahya’nın ilk kadın milletvekili olan Ceyda Çetin Erenler’i tebrik ettiği açıklamasında “Kütahya’dan bir hanımefendinin ilk defa milletvekili seçilmesi AK Parti’nin Kütahya’ya yaşattığı bir coşku ve AK Parti’nin kadınlara verdiği önemin bir göstergesidir. Kadınlarımız siyasetin öznesi durumuna geldi. AK Parti kadınlarımızın siyasette daha aktif rol almasıyla ilgili Sayın Cumhurbaşkanımız çalışmalar yaptı. Ceyda hanımı kutluyorum ve Cumhurbaşkanımızda bu anlamda bize bu fırsatı verdiği için teşekkür ediyorum.”

CHP 81YIL DA BEKLESE VEKİL ÇIKARTAMAZDI  

Cumhuriyet Halk Partisi’nin ittifak oyları ile Kütahya’dan milletvekili çıkarttığına değinen Gazel “CHP 41 yıl değil 81 yıl daha beklese milletvekili çıkartamazdı. Bu CHP’nin değil ittifakın çıkarttığı bir milletvekili. Halkın büyük oranda CHP’ye teveccüh etmesinden kaynaklanan bir milletvekili değil. İttifak olmadan hesaplama yapıldığında CHP’nin tek başına bir milletvekili çıkartamadığı görülüyor. Ama her şeye karşın bizim milletimizin takdirine diyeceğimiz bir şey yok. Halkın iradesi üstüne hiçbir irade tanımıyoruz beşer platformda. Milletin gücü üstüne bir güç tanımıyoruz. Milletimiz sandıktan böyle bir sonuç çıkarttı. Bu neticenin de Kütahya’mız adına hayırlı olmasını temenni ediyorum. Fazıl Kasap ve Ahmet Erbaş beye hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

KÜTAHYA BİRLİKTELİĞİNİ MECLİSE TAŞIMALIYIZ

Kütahya birlikteliğinin meclise taşınması gerektiğini belirten milletvekili İshak Gazel “Kütahya birlikteliğini mecliste yaşamayı ümit ediyorum. Çünkü bizim mevzuumuz Kütahya. Muhalefetinde katkı sağlayacağı bazı hususlar muhakkak olacaktır. Biz bu konuda zaten hiçbir zaman çekinmedik. Cumhur İttifakı içinde olan MHP’nin de milletvekili çıkartması bizi memnun etti. Çünkü bu seçim sonuçlarını AK Parti, MHP, CHP şeklinde değil de Cumhur İttifakı ve Millet İttifakı seklinde okuduğumuzda Cumhur İttifakı’nın da bariz açıklıkla milletin teveccühünü kazandığını görüyoruz. Ben bundan sonra seçilen beş milletvekilimizin de Kütahya konusunda ve hizmet noktasında bir ayrılığı ortaya çıkartacak durumda olduğunu düşünmüyorum. Tüm milletvekillerini millete hizmet ve Kütahya’ya hizmet için ellerinden gelen gayreti sarf edeceklerdir” dedi.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar