Connect with us

EĞİTİM

BİLSEM MODÜLER BİLİM KAMPI BAŞLADI

TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Programı kapsamında Kütahya Bilim Sanat Merkezi Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen “Kütahya Bilsem Modüler Bilim Kampı”nın başladığı bildirildi.

Kütahya Bilsem Müdürü Murat Fazıl Akkoç, yaptığı açıklamada, İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde yürütülen programa Kütahya ve ilçelerinden not ortalamalarına göre başarılı olan 26 öğrencinin katıldığını söyledi. Program eğitimlerinin 5 gün süreceğini belirten Akkoç, şunları kaydetti: “Başarılı 26 ortaokul öğrencisine 5 gün boyunca kodlama, astronomi, doğa, akıl zeka oyunları, mühendislik, yapay zeka, matematik, yazılım, fen teknoloji, biyoloji, robotik alanlarında uygulamalı eğitimler verilecek. Proje kapsamında Kütahya Belediyesi, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Nafi Güral Fen Lisesi, Aysel-Selahattin Erkasap Sosyal Bilimler Lisesi ile işbirliği yapıldı.” dedi.

Programa katılan öğrencilerin ileride Türkiye ve dünyaya faydası olan bireyler olacağını ifade eden program koordinatörü Musa Durmaz ise, “Proje süresince kurumlar arası işbirliğini de ön plana çıkarttık. Öğrencilerimizin liderlik, bilim ve teknoloji üreten, topluma fayda sağlayan bireyler olarak yetişmesi için tüm imkanları seferber ettik.” diye konuştu. AA

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar