Connect with us

EĞİTİM

MİLLETVEKİLİ ERBAŞ TAŞ’I TEBRİK ETTİ

Milli Eğitim Bakanlığınca liselere geçişte bu yıl ilk kez uygulanan merkezi sınavda 500 tam puan alan öğrencilerden biri olan ve sınava kiraladıkları kitapları okuyarak hazırlandığını belirten Kütahyalı Elif Taş’ı Milliyetçi Hareket Partisi Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş okulunda ziyaret etti.

Bu yıl ilk kez uygulanan yeni sistem liselere geçiş sınavında Türkiye’deki sayılı birincilerden olan Özel Kütahya Dumlupınar Koleji öğrencisi Elif Taş’ı MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş ziyaret etti. Dumlupınar Kolejinde gerçekleşen ziyarette okul müdürü Sabahattin Ener ve Elif Taş’ın babası Mehmet Ali Taş’ta hazır bulundu. Elif Taş’ı gösterdiği başarıdan dolayı tebrik eden ve başarılarının devamını dileyen Milletvekili Erbaş öğrenci ile sohbet ederek hayallerini ve okumak istediği bölümü sordu. Kütahya’nın eğitim alanında daha iyiye gitmesi gerektiğini ifade eden Erbaş “Elif Taş öğrencimizi başarısından dolayı tebrik ediyorum. Genç kızımızın başarısı ailesi ve Kütahya adına büyük onur ve gurur kaynağıdır. Bizde kendisi ile onur ve gurur duyuyoruz. Elif kardeşimiz diğer öğrencilere de gösterdiği performans ile örnek olacaktır. Eğitim alanında bize moral verecek ve daha iyiye gitmemizi sağlayacak böyle güzel başarılara ihtiyacımız var. Kızımız bu başarısını en bizlerin en büyük eksikliği olan kitap okuma alışkanlığı ile kazandığını dile getirdi. Bu anlamda da gençlerimize güzel bir örnek olacaktır” dedi.

Türkiye birincisi Elif Taş ise yapılan ziyaretten ve güzel dileklerinden dolayı Milletvekili Ahmet Erbaş’a teşekkür etti. Taş hedefinin önce Nafi Güral Fen Lisesinde daha sonra da tıp fakültesinde psikiyatri okumak olduğunu dile getirdi.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar