Connect with us

HABERLER

CHP İL BAŞKANI MAKBUL SARI: “SOYLU TOPLUMU KAOSA SÜRÜLÜYOR”

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Makbul Sarı Süleyman Soylu’nun yaptığı açıklamayla toplumu çatışma ve kaos ortamına sürüklediğini söyledi. Sarı Soylu’nun sözlerini hadsizlik olarak değerlendirdi.

CHP İl Başkanı Makbul Sarı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun CHP ile ilgili söylediği sözleri sert sözlerle eleştirdi. Sarı Soylu’nun yaptığı açıklamanın toplusal çatışma ve kaosa meydan vereceğini belirtti. Sarı açıklamasında ” İçişleri Bakanı Süleyman Soylu “Valilere, CHP İl Başkanlarını bundan sonra şehit cenazelerinde protokole almayın talimatı verdim” sözleriyle toplumsal çatışma ve kaos çağrısı yapmıştır. Bu sorumsuz ve hadsiz tutum açıkça ateşle oynamaktır. Şehitlerimiz arasında ayrım yapan anlayış, şimdi de şehit cenazeleri üzerinden milleti bölmek peşindedir. Şehitlerimiz siyasi partilerin değil milletimizin evlatlarıdır.”

ERDOĞAN AÇIKLAMANIN NERESİNDE

Ak Parti Genel Başkanı Erdoğan bu açıklamanın neresindedir? Eğer bu açıklamayı reddedip derhal İçişleri Bakanı hakkında gereğini yapmazlarsa, bilinmelidir ki bu münferit birinin densiz bir açıklaması olmaktan çıkar, derin mahfillerde hazırlanmış soysuz bir kaos planı olduğunu gösterir. Daha yeni tamamlanan seçimlerin toplumda gerilimleri tok edip sükunet ve huzuru tesis etmesi beklenirken, toplumu terörize eden bu açıklama eğer densiz bir çıkış değilse, o zaman yeni dönemin çatışma ve kaos üzerinden kurgulandığının delilidir. Terörün kökünün kazınması ve bir daha şehitlerimizin gelmemesi en büyük arzumuzdur. Ancak şehit cenazeleri olması durumunda bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bütün yöneticilerimiz, milletvekillerimiz, il başkanlarımız ve örgütlerimiz tam kadro halinde orada şehitlerimizin huzurunda olacaklardır. Hiç kimsenin bunu engellemeye gücü yetmeyecektir. Ortaya çıkabilecek olayların tek sorumlusu Süleyman Soylu ve ona imkan veren iktidardır.” dedi.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar