Connect with us

EKONOMİ

ÖZTAŞ MAKİNA İHRACAT ODAKLI ÇALIŞIYOR

Vali Ahmet Hamdi Nayir, üretimi yerinde görmek, iş dünyasının istek ve arzularını birinci ağızdan dinleyip varsa sorunlara çözüm bulmak amacıyla her hafta gerçekleştirdiği ziyaretler kapsamında 2. OSB’de faaliyet gösteren Öztaş Makina ve Metal Fabrikasını ziyaret eti.

Öztaş Makina ve Metal Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Öztaş, Teknik İşler ve İSG Yöneticisi Muharrem Tetik, Kaynak Mühendisi Kemal Demir ve teknik personel tarafından karşılanan Vali Ahmet Hamdi Nayir, fabrika ve üretim hakkında detaylı bilgiler aldı.

Son dönemde ivme kazanan üretim, kalite ve kurumsallaşma çalışmaları hakkında bilgi veren ve imalatın ihracat odaklı hale gelmeye başladığını belirten Öztaş Makina ve Metal Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Öztaş, Yapısal Çelik Konstrüksiyon İmalatında Kaynak Kalite (ISO 3834-2) Belgesi ve Uluslararası Fabrika Üretim Kontrolü Uygunluk (TS EN 1090-1 ve 1090-2) Belgesine sahip olmanın haklı gururunu yaşadıklarını ifade etti. Belgelerin ihracat için önemini vurgulayan Mahmut Öztaş, şu anda üretilen 8 metre çapında ve 60 metre uzunluğundaki bacanın ve bacaya eklenecek silencer, splitter ve blade üretiminin bittiğini, yakında Tunus’taki doğalgaz çevrim santraline sevk edileceğini, ayrıca Bağdat’ta yapılacak enerji santrali kapsamında büyük bir baca imalatının başladığının bilgisini verdi.

Fabrika yöneticileri, Öztaş Makina ve Metal Sanayi bünyesinde 70 personel istihdam edildiğini, üretimin yüzde 20’sinin ihracata yönelik olduğunu ve yıllık ortalama bin 600 ton üretim gerçekleştirildiğini ifade ettiler. Nitelikli, ihracat odaklı üretimin Kütahya ve Türkiye’nin ihracat hedeflerini gerçekleştirme ve ekonomik büyüme hızı açısından önemli olduğuna dikkat çeken Vali Ahmet Hamdi Nayir, Öztaş Makina ve Metal Sanayi yönetimini ve çalışanlarına teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar