Connect with us

HABERLER

ÇEVRE YOLUNDA 200 FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU

Tavşanlı Belediyesinin 2016 yılının sonbaharında bünyesine kattığı ağaç sökme makinesi çevre yolundaki refüjleri güzelleştirmeye devam ediyor.

Tavşanlı Belediyesi 2016 yılında makine parkuruna kazandırdığı Ağaç Sökme Makinesi’yle yüzlerce genç fidanı ilçe merkezinde toprakla buluşturdu. Park Bahçeler Müdürlüğü tarafından projelendirilerek çeşitli mahallerimizde açılan yeni parklar başta olmak üzere Göbel ve Çevre yolundaki refüjler, Orman Müdürlüğü’nün gösterdiği ağaçlık bölgelerden getirilen çam ağaçlarıyla süslendi.

Son olarak Emniyet Müdürlüğü ile Balıkesir kavşağına kadar toplam 200 genç fidan yol kenarına dikilerek şehir giriş ve çıkışlarıyla bölgede bulunan sitelere değer kazandırdı.

Çalışmalar ilişkin kısa bir değerlendirme yapan Belediye Başkanı Mustafa Güler “2009’dan bu tarafa makine parkurumuza baktığımızda Belediyemiz birimlerinin işlerini kolaylaştıracak, işlerimize kalite ve hız kazandıracak bir çok makineyi temin ederek garajımızı zenginleştirdik. Ağaç Sökme Makinesinide çeşitli il belediyelerinden kiralıyorduk. Bu eksiğimizi 2016 yılının Ekim ayında giderdik. 1 Milyon TL’ye mal olan makinemiz bugüne kadar şehrimizin güzelliğine katkı sunmak için yüzlerce ağaç ve fidanı toprakla buluşturdu” diye konuştu.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar