Connect with us

DİĞER

KÜTAHYALI GİRİŞİMCİ KADINLAR ÖDÜLLERİNİ ALDI

Denizli’de düzenlenen “Tarımda Genç Girişimci Kadınlar Güçleniyor” Proje Pazarı ve Sertifika Töreninde dereceye giren girişimci kadınlar ödüllerini alarak Türkiye finalinde yarışmaya hak kazandı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı desteği ile Ege Bölgesi illerinden Denizli, Kütahya ve Uşak İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerince yürütülen “Tarımda Kadın Girişimciliğinin Güçlendirilmesi Programının Bölgesel Proje Pazarı ve Sertifika Töreni” Denizli’de yapıldı.

Denizli İl Müdürü Yılmaz Erkaya tarafından açılış konuşması yapılan sertifika töreninde projenin önemine dikkat çekerek; “Bakanlığımızca 2015 yılında “Kadın Çiftçiler Tarımsal Yayım Projesi” kapsamında yürütülen “Tarımda Kadın Girişimciliğinin Güçlendirilmesi” programı ile tarımın her alanında eğitim çalışmalarına önem vererek, kırsalda kadın girişimciliğinin özendirilmesi, desteklenmesi ve yatırım imkânlarının geliştirilmesi, uygulanabilecek girişimci kadın çiftçi projelerinin hayata geçirilmesi ile kırsalda kadın girişimciliğinin arttırılması amaçlanıyor” dedi.

2018 yılında yedi bölgede 29 ilde gerçekleştirilen “Tarımda Kadın Girişimciliğinin Güçlendirilmesi Programının Bölgesel Proje Pazarı ve Sertifika” törenine ev sahibi Denizli, Kütahya ve Uşak illerinden İŞKUR – KOSGEB işbirliği ile sertifikalı 32 saat süreli uygulamalı girişimcilik eğitimleri alarak başarılı olan 10’ar kadın çiftçi projeleri ile katıldı. Söz konusu eğitimlerden Denizli ilinde 71 kadın çiftçi, Kütahya ilinde 71 kadın çiftçi ve Uşak ilinde ise 70 kadın çiftçi eğitim alarak farklı ve özgün projeler hazırladılar. Konuşmaların ardından yapılan ödül töreninde her ilden dereceye giren katılımcılar ödüllerini Denizli Valisi Hasan Karahan ve diğer protokol üyelerinden aldılar. Proje Pazarı ödül törenine Kütahya Tavşanlı’dan katılan Kadriye Semercioğlu “Apiterapi” adlı projesiyle birinci, Kütahya Merkez’den katılan Zeynep Pınar “Doğadan Kuşburnu Marmelatı Üretimi” adlı projesiyle ikinci, Kütahya Gediz’den katılan Hesna Yılmaz “Gezenti Tavuğun Maceraları” adlı projesiyle üçüncü oldu.

 

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar