Connect with us

ASAYİŞ

DÜĞÜN MAGANDALARI İŞ BAŞINDA

Düğün sezonun açılması ile birlikte Türkiye’nin ve Kütahya’nın kronik sorunu yeniden gündeme geldi. Düğünlerde atılan silahla kaybolan yaşamların yanında eğlence acıya dönüşüyor.

Düğün sezonun başlaması ile birlikte yine aynı sorunlarda beraberinde gelmeye başladı. Maalesef düğünlerde bir gelenek ve gösteriş haline gelen havaya ateş atılması sonucu birçok kişi yaşamını kaybederken birçok kişide sakatlanıyor. Geçtiğimiz günlerde bir genç pompalı tüfekle hava açılan kurşunun isabet etmesi ile yaşamını kaybetti. 18 yaşındaki gencin hayatını kaybetmesinden ders almayan magandalar yine düğünlerde havaya ateş açarken Jandarma ekipleri tarafından yakalandı. Türkiye’nin ve Kütahya’nın kronik sorunu haline gelen ve her yıl yüzlerce kişinin yaşamını kaybettiği bu drama vatandaşlar tepkili. Yapılan tüm çağrılara ve uyarıcı reklamlara kaşın halen devam eden bu kötü gelenek onlarca ailenin ocağının sönmesine sebep oluyor.

ÇÖZÜM EĞİTİM VE CEZA

Vatandaşlar bu duruma en güzel çözümün eğitim ağırlaştırılmış cezaların olacağını ileri sürüyor. Vatandaşlar “Düğünlerde havaya açılan ateşle yüzlerce kişi hayatını kaybediyor. Bunun en yakın ve kötü örneğini geçtiğimiz gün yaşadık. 18 yaşındaki bir genç düğün magandalarının kurbanı oldu. Bu durumun önüne geçmek için cezaların caydırıcı olması gerekiyor. Bunun yanında da eğitimin önemi çok büyük.” dediler.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar