Connect with us

ASAYİŞ

BELEDİYE BAŞKANI SARAÇOĞLU, YENİ BİSİKLET YOLUNA ARAÇ PARK EDENLERİ UYARDI

Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Zafer meydanından Zafertepe mahallesine kadar yapılması planlanan bisiklet yolu çalışmalarını yerinde inceledi. Kütahya’da yaşayanların daha modern şartlara sahip olması için çalıştıklarını söyleyen Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu “Bisiklet yolu çalışmamız bu isteğimizin bir başka örneğidir. İnsanların rahat bir yaşam sürebilmelerini sağlamak için gece gündüz demeden çalışıyoruz” diye konuştu.

Bisiklet yolunun, modern kentlerin ulaşım planlamaların da ayrı bir öneme sahip olduğunu belirten Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, araç sürücülerinin de bisiklet kullanıcılarına daha fazla hassasiyet göstermesini istedi.

Kütahya’da bisiklet kullanımını kısıtlayan alt yapı yetersizliği ve bağımsız bisiklet yolu eksikliğinin farkında olduklarını söyleyen Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu şunları kaydetti:

“Kütahya’da bisiklet kullanan vatandaşlarımızın sayısının oldukça fazla olduğu biliyoruz. Hizmet sınırlarımız içerisindeki cadde ve sokaklarda bisiklet kullanan hemşerilerimizin rahatlıkla gezecekleri yollar yapıyoruz. Kütahya’mızın estetik yapısına olumlu kazanımlar sağlayacak olan proje içerisinde yayaların kullanacağı kaldırımlar, bisiklet yolu ve araç yolu ayrı ayrı planlandı ve buna göre de çalışmalar sürüyor. Ekiplerimizin projeye bağlı olarak sürdürdükleri çalışmalar neticesinde çok güzel bir görüntü ortaya çıkacak. Vatandaşlarımız yapılan yolda gönül rahatlığıyla bisiklet kullanabilecekler. Daha sağlıklı ve daha güzel bir Kütahya için hep birlikte çalışıyoruz.”

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar