Connect with us

ASAYİŞ

SAYGISIZ PİKNİKÇİLER, DOĞAYI KATLEDİYOR

Yaz aylarının gelişiyle birlikte piknik alanlarına akın eden piknik meraklısı vatandaşlardan bazıları, yiyip içip ardında büyük bir çöp yığını bırakıyor. Bu sorunun önüne geçmek istediklerini belirten yetkililer vatandaşların daha bilinçli davranması gerektiğini savunuyorlar.

Yeni Kütahya’ya konuşan bir yetkili, sorumsuzluk örneği gösteren vatandaşlardan yakındı. Yetkilinin yaptığı açıklama şöyle:

“Bizim insanımızın kendisi de yürekleri kadar temizdir. Ama ne yazık ki içimizde doğal alanları bilinçsiz bir şekilde kullananlar olduğunu da gözlemliyoruz. Piknik alanlarında çöp öbekleri oluşuyor. Çöp kutularının kendisi değil, etrafı çöplük olarak kullanılıyor. Amacımız bu insanları vatandaşlarımıza şikayet etmek ya da yatığımız işe bahane üretmek değil. İsteğimiz bilinçsiz kullanımı asgari seviyeye çekmek. Tüm vatandaşlarımızdan bu tarz davranışta bulunan insanları uyarmalarını istiyorum. Çöplerin en azından konteynırlara ya da çöp kutularına atılmaları da bizim için yeterli. Tüm vatandaşlarımıza verecekleri destekten dolayı şimdiden teşekkür ediyoruz”

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar