Connect with us

HABERLER

TÜRKİYE’DE YENİ YÖNETİM SİSTEM BAŞLADI; TARİHİ ANA İSMET GÜRAL VE SAMİ GÜRAL DA ŞAHİTLİK ETTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın TBMM’de mazbatasını alması ve yemin etmesinin ardından Türkiye’de cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi resmen başlamış oldu.
Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde düzenlenen göreve başlama törenine Kütahya’dan Güral Porselen Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Güral ile Yönetim Kurulu Üyesi Sami Güral da katıldı.
Tarihi tören Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, süvari birliğiyle Külliye’ye girişi sırasında 101 pare top atışı yapılmasıyla başladı.
Davetlilere seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bugün yeni bir başlangıç yapıyoruz” dedi. ‘Her alanda çok büyük hamleler yapacaklarını’ söyleyen Erdoğan, “Cumhuriyetimizi yeni bir yönetim anlayışıyla şanlandırmanın sözünü veriyoruz. Bugün Bismillah diyerek adımını attığımız yeni başlangıcımızın ilk imtihanı 2023 hedeflerine ulaşmak olacaktır. Bürokrasi değil hizmet üreten bir devlet yapısını inşa etmiş durumdayız. Kılavuzumuz yine demokrasi olacak. Milli iradenin üstünlüğü olacaktır. Her türlü hak ve özgürlükten, ülkemizin sahip olduğu tüm zenginliklerden, köken inanç meşrep bölge şehir farkı olmaksızın vatandaşlarımızın tamamının yararlanmasını sağlayacağız.” ifadelerini kullandı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasının ardından kürsüye gelen Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş dua etti. Mehter marşlarının icra edildiği törende, Çorlu’da meydana gelen tren kazasından dolayı müzik ve folklor etkinlikleri gerçekleştirilmezken, misafirlere, darphane tarafından özel bastırılan ve arka yüzünde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi ve törene ilişkin enstantanelerin bulunduğu 1 liralardan hediye edildi.
Çok sayıda yabancı devlet, hükümet, meclis ve heyet başkanlarının da takip ettiği tarihi tören sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan’la kısa süreli görüşme imkanı bulan İsmet Güral, Cumhurbaşkanı’nı tebrik ederek, görevinde başarı temennilerinde bulundu.

 

Continue Reading

Facebook

Öne çıkanlar