Connect with us

DİĞER

BURASI EVLİYA ÇELEBİ HASTANESİ ENGELLİ OTOPARKI – ENGELLİLER MAĞDUR OLUYOR

Kütahya Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi otoparkında engellilere ayrılan alan, engelsiz vatandaşlar tarafından işgal ediliyor. Bu duruma tepki gösteren bazı duyarlı vatandaşlar, yetkililerin bu konuda caydırıcı önlemler alması gerektiğini ifade ediyor. Bir engelli babasının yenikutahya.com’a yaptığı açıklamalar yürek burkan cinsten.

yenikutahya.com – ÖZEL HABER

Türkiye özellikle son yıllarda engelli vatandaşlarının ihtiyaçlarının farkında olarak, kayda değer bir altyapı çalışması başlattı. Engellilere özel olarak yapılan yol, kaldırım, otopark ve asansör gibi hizmetler vatandaşlar tarafından takdirle karşılanırken, duyarsız ve sorumsuz vatandaşlar yüzünden bu hizmetler yarıda kalıyor.

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi otoparkında sadece engelli vatandaşların kullanımı için ayrılan “Engelli Otoparkı” adeta sorumsuz vatandaşların işgali ile karşı karşıya geliyor. Özellikle sağlık kuruluşlarında yaşanan bu durumun çözümü için Kütahya Sağlık Müdürlüğü’nün ve hastane yönetiminin en kısa zamanda önlem alması ve daha da önemlisi vatandaşların bu alanlara araç park etmemesi gerekiyor.

yenikutahya.com’a bedensel engeli bulunan bir çocuğun babası tarafından yazılan sitem mektubu özellikle engelliler için ayrılmış otopark alanlarının kullanımında hem kurumlar hem de vatandaşlar olarak daha duyarlı olunması gerektiğine dikkat çekiyor. İşte o mektuptan satırlar.

“Engellilere her yerde engel çıkarılması hiç değişmiyor maalesef. Bu durum bir de sağlık kurumunda olunca daha çok üzücü oluyor tabi. Kurallar, hizmetler engelli olunca ikinci plana atılabiliyor. Geçen günlerde Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne gittim. Engelli otoparkına yöneldiğimde gördüğüm manzara çok çirkindi.

Sorumsuz sürücüler otopark için engelli otoparkı tercih etmişti. Yer olmadığı için çocuğumu eşimle birlikte indirdim ve kendime yukarıda bir park yeri buldum. Eminim ki yapılan çalışmalar daha sağlıklı hizmet verebilmek için gereklidir. Fakat zaten sınırlı sayıda olan ve normalde de yer bulmakta zorlandığımız engelli otoparkına araç park etmek nasıl bir mantıktır. Her gün onlarca, belki de yüzlerce engellinin tedavi, sağlık raporu gibi birçok sebeple zorunlu olarak başvurduğu bir kurum. İl Sağlık Müdürlüğü ve hastane yönetiminden bu sorunun ivedilikle çözülmesini rica ediyorum…”

NOT: Okuyucumuz isminin verilmemesini istediği için açıklamıyoruz.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar