Connect with us

DİĞER

ESKİŞEHİR’DE FRİG VADİSİ’NE YENİ PROJE – KÜTAHYA FRİG VADİSİ’DEN NE KADAR YARARLANIYOR?

Eskişehir Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu Proje ekibinin girişimleri ile hazırlanan, Eskişehir Valiliği ve Seyitgazi Belediyesi’nce yürütülecek olan Frig Vadisi Kamp ve Karavan Alanı projesi hayata geçiyor. Kütahya ise bu noktada yeterli girişimleri gösteremiyor.

yenikutahya.com – ÖZEL HABER

Eskişehir, Afyonkarahisar ve Kütahya sınırları içinde yer alan Frig Vadisinde Eskişehir bir adım öne geçiyor. Eskişehir Valiliği Frig Vadisini öncelikle iç turizme sonrasında yurt dışına tanıtmak ve Frig Vadisi turizminden gelir elde etmek için yeni bir projeyi hayata geçiriyor. Eskişehir Valiliği Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Bürosu Proje ekibinin girişimleri ile hazırlanan ve Burs Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) tarafından 350 bin lira ile desteklenecek proje ile Eskişehir’de bulunan Frig Vadisine yeni kamp ve karavan alanı kurulacak. Karaören Göleti yakınlarında yapılacak olan iyileştirme ile bölge turizminin canlandırılması hedefleniyor.

 

KÜTAHYA YILLARDIR FİRG VADİSİN’DEN YARARLANAMIYOR

Dünyaca ünlü çini sanatçısı Sıtkı Olçar’ın Frig Vadisi’ni canlandırmak ve tanıtmak için yaptığı ekinliklerin dışında Frig Vadisi ile ilgili somut olmayan adınlar maalesef pek atılamadı. Doğa ve tarih harikası Frig Vadisi’nin Kütahya sınırları içinde yer alan kısımları değerlendirilmeyi ve turizme katkı sağlaması bekleniyor. Eskişehir Valiliği’nin girişimleri ile gerçekleştirilecek olan kamp ve karavan alanının Kütahya’ya örnek olmasını talep eden vatandaşlar “Frig Vadisi Kütahya için büyük bir değer. Frig Vadisi’nin turizme kazandırılması için çevre illerin yaptıklarını görüyoruz. Kütahya’da aynı değerlere ve güzelliklere sahip. Çevre iller Frig Vadisi’nden turizm alanında yeterli derecede yararlanabilirken Kütahya olarak biz maalesef yeterli derecede yararlanamıyoruz. Rahmetli Sıtkı Usta Frig Vadisi’nin tanıtımı için birçok etkinlik düzenledi. Birçok tanınan isim Sıtkı Usta sayesinde Kütahya’ya gelerek Frig Vadisi ve güzelliklerini gördü. Ancak Sıtkı Olçar’dan sonra Frig Vadisi ile ilgili büyük bir etkinlik düzenlenmedi. Yetkililerden talebimiz Frig Vadisi’nin Kütahya turizmine kazandırılacak projeleri hayata geçirmesini olacaktır” ifadelerini kullandılar.

 

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar