Connect with us

ASAYİŞ

NARKO-TERÖR KÜTAHYA’DA KENDİNE YER BULAMIYOR

Kütahya’da son zamanlarda düzenlenen uyuşturucu operasyonlarında önemli miktarda uyuşturucu madde ele geçirilirken, uyuşturucu madde ticareti yaptığı belirlenen kişiler de tutuklanıyor. Özellikle gençleri kendilerine hedef alan zehir tacirleri için, Kütahya Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi çok geniş kapsamlı çalışmalar yürütüyor. Emniyet Müdürü Hasan Çevik yenikutahya.com’a konuştu…

yenikutahya.com – ÖZEL HABER

Şüpheli şahısları ve araçları adım adım takip eden Kütahya Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şube ekipleri, son zamanlarda yaptığı önemli operasyonlarla uyuşturucu madde ticareti yapanlara göz açtırmıyor.

Kütahya Emniyet Müdürü Hasan Çevik, bu mücadelenin daha etkin bir şekilde yapılmasına yönelik çok yönlü çalışmalar yapıldığını ifade etti. Uyuşturucu ve kaçakçılığının önlenmesi amacıyla güvenlik birimlerinin büyük bir gayretle çalışmalarını sürdürdüğünü dile getiren Çevik, madde bağımlılarının azaltılması ve önlenmesi amacıyla madde bağımlılarının eğitilmesi, istihdam edilmesi ve bağımlıların topluma kazandırılması noktasında da devletin önemli çalışmalar yaptığını da vurguladı. Hasan Çevik, uyuşturucu bağımlılığının sadece çocukları ve gençleri değil, neredeyse tüm insanlığı tehdit ettiğini sözlerine ekledi.

Uyuşturucunun Kütahya’da iki boyutunun olduğunu söyleyen Kütahya İl Emniyet Müdürü Hasan Çevik, Kütahya’da uyuşturucu kullananlar ile Kütahya üzerinden transit geçiş yapmak isteyenlerin bulunduğunu ve her iki yönde de güvenlik birimlerinin büyük bir hassasiyetle ve başarılı bir şekilde çalışmalarını yürüttüğünü belirtti. Çevik, alınan tedbirler ile bu suçu işleyenlerin rahat hareket etmesinin önlendiğini ancak bunun yeterli olmadığını dile getirdi. Kütahya İl Emniyet Müdürü Çevik, mutlaka anne ve babaların, eğitmenlerin çocuklara ve gençlere sahip çıkarak, onları uyuşturucu konusunda bilgilendirmesinin önemine de değindi.

 

 

 

 

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar