Connect with us

HABERLER

DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ ŞÖLENİ HAZIRLIKLARI TAMAM

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından gerçekleştirilen 15 Temmuz hain darbe girişiminde şehit olanlar ve demokrasi için sokaklara çıkıp yaralanan gazilerin anılacağı “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Şöleni” için tüm hazırlıklar tamam. Kütahya Emniyet Müdürlüğü 300 personelle Pazar günü 20.00 ile 07.00 arasında çok geniş güvenlik önlemi alacak. Kütahya Belediyesi de organizasyonda büyük rol oynuyor. Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu özel bir açıklamayla görüşlerini sadece yenikutahya.com’a aktardı…  

yenikutahya.com – ÖZEL HABER

Kütahya Zafer Meydanı’nda 15 Temmuz Pazar günü saat 21.00’da başlayacak program için Kütahya Belediyesi hazırlıklara başladı. Meydana kurulacak sahnede 15 Temmuz gecesi yaşananlar anlatılacak, dev ekranlardan milletin yazdığı kahramanlık destanına ilişkin filmler gösterilecek. Vatandaşların aileleri ile birlikte etkinliklere daha kolay ulaşımı için 15 Temmuz Pazar günü Kütahya Belediyesi ulaşımı ücretsiz yaptı.

“15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” nedeniyle Kütahya Valiliği, Kütahya Belediyesi ve Emniyet Müdürlüğü koordineli olarak hazırlıklarını tamamladı.

Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, yenikutahya.com’a yaptığı özel açıklamada şunları kaydetti:

“Bizler Hürriyet ve İstiklale âşık kahraman ve şanlı bir ecdadın torunlarıyız. Söz konusu vatan davası olduğunda her birimiz canımızı bile hiç düşünmeden feda ederiz. Üzerinde sere serpe gezindiğimiz toprağın her bir metrekaresi hürriyet ve istiklale kendisini adamış nice kahramanın şehit kanıyla vatanlaştırılmıştır. Dumlupınar buna en güzel örnektir. Domaniç buna en güzel örnektir. Ümmeti İslam bugünlere nice şehitler vererek gelmiştir. Aziz milletimizin Dünya Demokrasi Tarihi’ne kanıyla, canıyla yazdığı 15 Temmuz Demokrasi Destanı, milli hafızamızdan asla silinmeyecek kadar büyük bir öneme sahiptir. Vatan haini FETÖ ve işbirlikçilerinin kanlı darbe girişimi karşısında vâkur, cesur ve âlicenap tutumuyla Türkiye’ye örnek olan Kütahyalılar, 15 Temmuz gecesindeki onurlu duruşu tarihin her bir sayfasında nesiller boyu şükranla anılacaktır.” dedi.

Kütahya Belediye Başkanı Saraçoğlu şöyle devam etti:

“Tarih; Demokrasi Destanı’nın nasıl gerçekleştiğini, aziz milletimizin cesaret ve dirayetini, Başkomutanımız, Devlet Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ferasetini, kahramanlarımızın Allah rızası uğruna nasıl şehit olduğunu büyük bir kıvançla yazacaktır. Tarih, iman ve bayrağın ahenkleşen kudretiyle yurduna göz dikenleri yok eden aziz milletimizin kahramanlığını asla unutmayacaktır. 15 Temmuz’da gürleyen topların sesine, fethi müjdeleyen tekbir sesleriyle karşılık veren şehitlerimizi asla unutmadık ve unutmayacağız da.”

“Vatan davasında her zaman en ön saflarda yer alan milli mücadelenin mihenk taşı Şehr-i Mübarek Kütahya, 15 Temmuz’daki darbe girişiminde yurdun dört bir sathına adeta örnek teşkil eden muhteşem bir duruş sergiledi” diyen Başkan Kamil Saraçoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Sâlâ ve ezan sesleriyle birlikte tek yürek ve tek vücut olan Kütahyalılar, hürriyet âşığı bu şehri yeniden ayağa kaldırarak Anadolu’nun milli refleksine adeta yön verdi. Kütahya’da her bir insan kahraman vatan evladı, bir Mehmetçik olarak doğar. Şehadet bu şehrin çocukları için emsalsiz bir onurdur…”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar