Connect with us

HABERLER

[ÖZEL HABER] BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISININ İSTİFASININ PERDE ARKASI – İSTİFA ETTİRİLDİ

Cuma günü akşam saatlerinde ilk olarak yenikutahya.com’un duyurduğu istifa haberi ile sarsılan Kütahya, Belediye Başkan Yardımcısı Galip Gültekin’in neden istifa ettiğini öğrenmek için merakla bekledi. Resmi olmayan kaynaklara göre istifanın nedeni, esnaf ve halktan gelen yoğun şikâyetler ve Gültekin’in belediye personeli ile olan kötü ilişkileri olarak görülüyor. Olayın bir de siyasi yönü var. İşte o ayrıntılar…

yenikutahya.com – ÖZEL HABER

2014 yılında Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu ile birlikte göreve gelen Kütahya Belediye Başkan Yardımcısı Galip Gültekin Cuma akşam saatlerinde istifa etti. Belediye Mecli Üyeliği görevini sürdürecek olan Galip Gültekin’in istifa haberini tüm Kütahya yenikutahya.com’dan öğrendi.

Olayın perde arkasını araştıran haber ekibimiz ilginç sonuçlar elde etti.

İŞTE O İDDİALAR

Son iki yıldır hakkındaki çeşitli iddialar yüzünden Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, şikayet dosyaları ile boğuşuyordu. Özellikle esnaf ve vatandaşlardan gelen şikayetler, BİMER ve CİMER’e de ulaşmaya başladı. Öte yandan belediyede görev yapan memur ve işçiler ile geçici işçilere olan tutumu yüzünden de yoğun şikayetler alan Gültekin’i defalarca uyardığı öğrenilen Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu son olarak Cuma günü yaptığı halk gününde aldığı yoğun şikayetler sonrası Gültekin ile görüştü. Bu görüşmede Gültekin’in istifa etmesini istediği öğrenilen başkan Saraçoğlu, Kütahya’nın önemli hizmetlerinin aksamasına tahammülü olmadığını ifade ettiği öğrenildi.

Öte yandan olayın bir de siyasi yönü olduğu, bu nedenle Aralık ayından bu tarafa AK Parti’nin önemli isimlerince Galip Gültekin’in istifa ettirilmesini istendiği de gelen bilgiler arasında yer alıyor.

BAŞKAN SARAÇOĞLU’NDAN AÇIKLAMA

Konuyla ilgili olarak sadece yenikutahya.com’a konuşan Kamil Saraçoğlu, “Bu bir hücre yenilenmesidir. Amacımız Kütahya’ya hizmet etmektir. Bu hizmeti yavaşlatacak, aksatacak her türlü olumsuzluğun karşısındayız. Bu çerçevede kendisine gereğini yapmasını söyledik. Görev değişikliklerinde fayda olduğunu düşünüyorum.” dedi.

Continue Reading

Facebook

Öne çıkanlar