Connect with us

ASAYİŞ

CİNSEL TACİZE UĞRAYAN ZİHİNSEL ENGELLİ KADIN OTOSTOPLA KÜTAHYA’YA GELMİŞ

Zihinsel engelli bir kadına cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen 9 şüpheli gözaltına alındı. Kadının anlattıklarına göre Kütahya’ya otostop yöntemi ile gelmiş. İlginç haberin detayları yenikutahya.com farkıyla…

yenikutahya.com – ÖZEL HABER

Bursa’nın İnegöl ilçesinde, zihinsel engelli bir kadına cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen 9 şüpheli gözaltına alındı. Edinilen bilgiye göre otostop aracılığı ile Kütahya’ya gelen zihinsel engelli kadın 13 Temmuz gününe kadar Kütahya’da kalmış. Polis genç kadının Kütahya’da nerede kaldığı ve kimlerle temas ettiğini araştırıyor.

OLAY NASIL GELİŞTİ?

Emniyet kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Çanakkale’nin Çan ilçesindeki evinden 4 Temmuz’da ayrıldıktan sonra kaybolan ve zihinsel engelli olduğu kaydedilen G.U.(22), 14 Temmuz’da Eskişehir’de polis tarafından yol kenarında bulunarak ailesine teslim edildi.

Zihinsel engelli kadın Çanakkale’deki evine geldiğinde, annesine, evden ayrıldıktan sonra otostop çekerek İnegöl ilçesine gittiğini, burada rastladığı C.Y. tarafından götürüldüğü barakada, C.Y. ve arkadaşlarınca kendisine cinsel istismarda bulunulduğunu anlattı.

Annesi tarafından İnegöl’deki jandarma karakoluna getirilen G.U’nun uzman eşliğinde alınan ifadesinin ardından ekipler, C.Y. ile arkadaşları E.G, T.G, U.C, E.C, M.K, A.Y, İ.K. ve S.B’yi gözaltına aldı.

Bu arada ifade sırasında fenalaşan G.U’nun İnegöl Devlet Hastanesine kaldırıldığı öğrenildi.

Öte yandan zihinsel engelli kadının tutulduğu barakanın camından kaçtığı, otostopla Kütahya’ya buradan da trenle Eskişehir’e gittiği ve polis ekipleri tarafından bulunduğu öğrenildi.

Polis ve jandarma ekipleri koordineli olarak olayın detayları için soruşturma yürütüyor.

Continue Reading

Facebook

Öne çıkanlar