Connect with us

HABERLER

KÜTAHYA ZAFER MEYDANI’NDA DEMOKRASİ ŞÖLENİ YAPILDI

Kütahya’da, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla etkinlikler düzenlendi. Etkinliğe binlerce vatandaş ellerinde Türk bayraklarıyla katıldı. Sanatçılar Esat Kabaklı ve Orhan Hakalmaz da halk konseri ile Kütahyalı vatandaşlarla bir araya geldi. Konser öncesi Vali Ahmet Hamdi Nayir ve siyasiler kısa birer konuşma yaptı.

yenikutahya.com – HABER

Anma programı öğle saatlerinden itibaren başladı. Kütahya’daki şehitlikler ziyaret edildi, günün anısına fidanlar dikildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program, Kur’anı Kerim okunması ile devam etti. 15 Temmuz ile ilgili video gösterisi sergilendikten sonra siyasilerin konuşmalarına geçildi. İlk konuşmayı MHP Kütahya İl Başkanı Ferhan Yıldırım yaptı. Daha sonra sırasıyla AK Parti İl Başkanı Ali Çetinbaş, Kütahya Milletvekilleri Ceyda Çetin Erenler ve İshak Gazel konuştu. Ardından sahneye gelen Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, günün anlam ve önemine ilişkin görüşlerini aktardı. Tüm ülkeden aynı anda dev ekranlardan halka hitap eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşması ortak canlı yayın aracılığıyla izlendi.

Erdoğan’ın konuşmasının ardından sahneye gelen Esat Kabaklı, eserlerini Kütahyalılara sundu. Konserin ikinci bölümünde ise Orhan Hakalmaz sahne aldı. Ara bölümde ise Kütahya’dan yerel bir orkestra sahne aldı. Öte yandan mehter marşları ve kahramanlık türküleri de yer aldı.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliklerini Kütahya Valiliği ve Kütahya Belediyesi organize etti.

Continue Reading

Facebook

Öne çıkanlar