Connect with us

HABERLER

EMET BELEDİYE BAŞKANI AK PARTİ’YE GEÇİYOR

2014 yılında yerel seçimlerin hemen ardından AK Parti’den istifa eden Emet Belediye Başkanı Mustafa Koca, yeniden eski partisine dönme hazırlıkları yaptığı öğrenildi. Edinilen bilgiye göre AK Parti’nin üst düzey isimleri ile temasa geçen Mustafa Koca, 2019’da yapılacak yerel seçimler için kendisine uygun zemin arıyor. Sadece yenikutahya.com’da okuyabileceğiniz bu haberin detayları şöyle… 

yenikutahya.com – ÖZEL HABER

2014 yılı Temmuz ve Ağustos aylarında sosyal medyada yayınlanan ses ve görüntü kayıtlarının ardından AK Parti’den istifa eden Emet Belediye Başkanı Mustafa Koca, geçtiğimiz aylarda sonuçlanan mahkemenin ardından kendisine kurulan bir kumpas olduğunu söylemişti. Emet Belediye Başkanı Mustafa Koca’nın şikayetiyle açılan “Özel hayatın gizliliğini ihlal” davası sonucunda, 2014 yılında açılan davanın 20. duruşmasında karar çıktı. Mahkeme, sanık B.Ö.’ye şantaj suçundan 1 yıl 15 gün hapis cezası verdi.

Mahkeme kararı sonrası kısa bir açıklama yapan Emet Belediye Başkanı Mustafa Koca “2014 yılında da söylediğim gibi şahsıma, belediye işlerinde kendilerine menfaat sağlamadığım için tuzak kurularak şantaj yapılmıştı.” diye konuştu.

Tüm bu gelişmelerin en başında partisinden istifa etmek zorunda kalan ve başkanlık görevine halen bağımsız olarak devam eden Mustafa Koca, aradaki buzları eritmek için ısınma turları atıyor. Bazı AK Partili belediye başkanları ve eski yöneticilerle sık aralıklarla bir araya gelen Mustafa Koca, bu konu hakkında sadece yenikutahya.com haber merkezine konuştu. İşte Mustafa Koca’nın en son açıklaması:

“Gönlümü verdiğim AK Parti’den zorunlu olarak istifa etmek zorunda kalmıştım. Bana kurulan kumpas Türk Adaleti önünde de ortaya çıkmıştır ve artık partime dönmemem için hiçbir neden kalmamıştır. Şuanda AK Parti’ye geçmedim ama ben AK Partiliyim. Önümüzdeki günlerde bu yönde bir gelişme olabilir. Ancak şuanda resmi bir durum söz konusu değildir. 2009 yılından buyana tüm ekibimizle birlikte büyük şevk ve azimle çalışıyoruz. Hiçbir şantaj ve tehdit bizleri hizmet yolundan asla alı koyamaz. Devletimizin desteği ile Gazi Emet’imize yatırımlarımız devam edecektir.”

Emet Belediye Başkanı Mustafa Koca ilk olarak 2009 yılında AK Parti’den Emet Belediye Başkanı olarak seçilmişti. 2014 yerel seçimlerinde yeniden aday gösterilen Koca, Emetliler tarafından bir kez daha göreve getirilmişti.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar