Connect with us

EKONOMİ

KÜTAHYA’DA İKİ JEOTERMAL SAHA ARAMALARA AÇILACAK

Kütahya’da Simav ilçesinden sonra şimdi de Altıntaş’ta jeotermal termal enerji kaynakları gündeme geldi. Bununla ilgili olarak Kütahya Özel İdaresi bir ihale açarak kaynak aranması için çalışmaları başlattı. Emet ilçesinde de jeotermal kaynakların haritası çıkarıldı. Önümüzdeki günlerde Emet’te de ihale yapılması planlanıyor. Kütahya ekonomisi adına önemli bir gelişme olarak yorumlanan jeotermal kaynak arama çalışmaları 2018 yılı içinde tamamlanacak.  

yenikutahya.com – ÖZEL HABER

Kütahya’daki iki jeotermal kaynak arama sahası, ihale yoluyla aramalara açılıyor. Simav ilçesinin ardından şimdi de Altıntaş ve Emet ilçelerinde kaynak arama ihalesi yapılacak. Altıntaş’taki ihalenin tarihi belirlenirken Emet’te fizibilite çalışmaları halen sürüyor.

Kütahya İl Özel İdaresi, iki ayrı jeotermal kaynak arama sahası için kaynak arama ruhsatı ihalesi açtı. Açık Teklif Usulü ile gerçekleştirilecek ihaleler Kütahya İl Özel İdaresi İl Encümeni toplantı salonunda İl Encümenince, 2 Ağustos 2018 günü, saat 14.00’ten itibaren peş peşe yapılacak.

Altıntaş ilçe sınırları içinde yer alan iki arama sahasından biri için 95 bin TL, diğeri için 112 bin TL muhammen bedel belirlendi. İhalelerde yüzde 3 oranında geçici teminat isteniyor.

Şartnameler Kütahya İl Özel İdaresi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğünde ya da Yazı İşleri Müdürlüğünde bedelsiz olarak görülebilecek. İhaleye katılmak isteyenler ihale dokümanını 100 TL karşılığında temin edebilecekler.

 

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar