Connect with us

HABERLER

TAVŞANLI-EMET YOL YAPIMI KAMULAŞTIRMALAR YÜZÜNDEN YAVAŞLAMIŞ

CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap’a yazılı olarak cevap veren Karayolları 14.Bölge Müdürlüğü, kamulaştırma işlemlerinin tamamlanamamasını gerekçe göstererek Tavşanlı-Emet yolunun neden bitirilemediği açıkladı. Milletvekili Kasap “Tavşanlı Emet yolu da yılan hikâyesine dönmüş, yapılan bir şey yok” dedi.

yenikutahya.com – ÖZEL HABER

Cumhuriyet Halk Partisi Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ve Karayolları Genel Müdürlüğü’ne yazılı olarak yanıtlaması için soru sormuş ve Kütahya’nın ilçe ve çevre bağlantı yolları hakkında bilgi istemişti. Bu gelişmenin ardından Kasap’a yazılı olarak cevap veren Karayolları 14.Bölge Müdürlüğü, çalışmaların neden aksadığı konusuna da açıklık getirmiş oldu.

Karayolları Bölge Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Tavşanlı-Emet yolunda çalışmaların sürdüğü bildirilirken, 3 adet çift köprü ve 1 adet tek köprü imalatının tamamlandığı ifade edildi. Öte yandan çalışmaların 5 Km. uzunluğundaki Tepecik geçişinde devam ettiğine işaret edilirken, kamulaştırma işlemlerinin tamamlanamamasından dolayı çalışmaların yavaşladığı kaydedildi.

Tavşanlı-Emet yolunun 19 ila 26’ncı km.’leri arasında tamamlanan yolun önceki yıllarda trafiğe açıldığı ancak bu bölgede meydana gelen heyelan nedeniyle yolun trafiğe kapatıldığı bildirildi. Uzun süredir heyelan ıslah çalışmalarının devam ettiğini bildiren Karayolları 14.Bölge Müdürlüğü, üst yapı imalatının tamamlanmasının ardından Kurban Bayramı öncesinde yolun yeniden trafiğe açılacağını kaydetti.

Tavşanlı-Emet-Hisarcık yolunun 26 ila 51’nci Km.’lerinde (Emet Çevre Yolu dahil) ikmal ihalesinin yapıldığı ve sürecin devam ettiği bildirildi.

Bu açıklamaların yetersiz olduğuna vurgu yapan CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap “Tavşanlı Emet yolu da yılan hikâyesine dönmüş, yapılan bir şey yok. Ancak tüm bu gelişmelerin takipçisi olacağız, gözünüz arkada kalmasın.” dedi.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar