Connect with us

HABERLER

ALİ FAZIL KASAP 10 BAKANLIĞA KÜTAHYA’YI SORDU

CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap, TBMM aracılığıyla 10 ayrı bakana soru önergesi verdi. Kasap, “Kütahya’nın yıllardır beklediği yatırımları ve projeleri sordum. Bu işleri takip etmem için vatandaş bana vekalet verdi” diyen konuştu.      

yenikutahya.com – HABER

BAKANLARA KÜTAHYA İÇİN SEFERBERLİK ÇAĞRISI YAPTI

Kütahya’ya 2002 yılından bu yana merkezi hükümet tarafından ayrılan kamu yatırımlarının ve projelerin hangi aşamada olduğunun bilinmesi ve sorunların tespit edilmesi amacıyla tüm bakanlıklara ayrı ayrı soru önergesi verdiğini açıklayan CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap, ilgili bakanlıkları Kütahya için seferber olmaya çağırdı. Milletvekili Kasap, başta Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak olmak üzere, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez,  Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turan tarafından yanıtlanması istemiyle soru önergeleri sundu.

KASAP: “KÜTAHYA BEKLEDİĞİ İVMEYİ YAKALAYAMADI”

Kütahya’nın yıllardır beklenen ivmeyi yakalayamadığına dikkat çeken Ali Fazıl Kasap kentin gelişmesi, kalkınması ve sorunlarının çözümü için herkesi birlikte mücadele etmeye ve kentin ekonomik, sosyal ve kültürel her türlü sorunlarından kurtulup daha güzel yarınlara ulaşması için seferber olunması gerektiğini vurguladı. Her bakanın ayrı ayrı yanıtlaması talebiyle hazırlanan soru önergelerinde Dr. Ali Fazıl Kasap, şu sorulara cevap verilmesini istedi:

2002- 2018 yılları arasında bakanlığınız ile bağlı kurum ve kuruluşları tarafından Kütahya ili ve ilçelerini kapsayan kaç adet proje hazırlanmıştır?

Bu projeler hangi tarihlerde yatırım programına alınmıştır?

Projelerin başlama ve bitiş yılları ile proje tutarları ne kadardır?

Bu projelerden yatırım programına alınan, ancak henüz başlamayan projeler var mıdır?

Başlanmama gerekçesi nedir? Bu projelerden yıllar itibariyle tamamlanan ve hizmete açılan projeler nelerdir? Bu projelerin ihale ve tamamlanma bedelleri ne kadardır?

Yatırım programına alınan projelerden bitiş tarihlerine göre tamamlanmayan, bitiş tarihi uzatılan projeler mevcut mudur? Bu projeler hangi nedenden dolayı bitmemiş ve hangi tarihlere kadar uzatılmıştır?

Yatırım tutarları ne olmuştur? Kütahya’dan toplanan vergi miktarları ile gerçekleştirilen yatırım miktarları kıyaslandığında ödediği vergi bakımından Kütahya, 81 ilimiz içinde kaçıncı sıradadır? Aldığı kamu yatırımı bakımından kaçıncı sıradadır?

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar