Connect with us

ASAYİŞ

KÜTAHYA’DAKİ ÖLÜMLÜ VE YARALANMALI KAZA SAYISI AÇIKLANDI

Kütahya’nın ölümlü ve yaralanmalı kaza sayısını açıklayan TÜİK, önceki yıllara göre kazalarda azalış olduğuna işaret etti. Bölge Müdürü Mehmet Akyol “81 il arasında en fazla ölümlü ve yaralanmalı kaza olan 38’nci il Kütahya oldu” diye konuştu.   

yenikutahya.com – HABER (AJANSLAR)

Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığı (TÜİK) Bölge Müdürlüğü eçici verilerine göre, Kütahya’da geçen yıl bin 437 ölümlü ve yaralamalı trafik kazası meydana geldi.

TÜİK Bölge Müdürü Mehmet Akyol, 2017 yılında Kütahya ilinde gerçekleşen ölümlü yaralanmalı trafik kazası sayısının bir önceki yıla göre azalış göstererek bin 437’ye düştüğünü söyledi. Akyol, “Kütahya, bu değerle en fazla ölümlü yaralanmalı trafik kazasının yaşandığı 38. il konumundadır. Kütahya’da gerçekleşen ölümlü yaralanmalı trafik kazası sayısının Türkiye genelinde gerçekleşen trafik kazaları içindeki payı yüzde 0,8’dir. Kütahya Ege Bölgesi illeri arasında en fazla ölümlü yaralanmalı trafik kazasında 7. il konumundadır. Kütahya’da 2016 yılında 2 bin 543 olan 1 milyon nüfusa düşen ölümlü yaralanmalı trafik kaza sayısı 2017 yılında azalış göstererek 2 bin 511 olmuştur. Kütahya ili, diğer iller ile kıyaslandığında 1 milyon nüfusa düşen ölümlü yaralanmalı trafik kaza sayısı en yüksek olan 42. il konumundadır. Kütahya ili, Ege Bölgesi illeri arasında 1 milyon nüfusa düşen ölümlü yaralanmalı trafik kaza sayısı en yüksek olan 7. il konumundadır” dedi.

 

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar