Connect with us

ASAYİŞ

KAZAZEDELERE YARDIM EDEN HEMŞİREYİ SINAVA ALMADILAR

Yolda trafik kazasındaki kazazedelere yardım eden hemşire, sınava geç kaldığı için salona alınmadı. Trafik kazasına yardım ettiğini belirtmesine rağmen hemşire adayının içeri alınmaması üzerine dışarıda bekleyen vatandaşlar duruma tepki gösterdi.  

yenikutahya.com – HABER (İHLAS HABER AJANSI)

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi A Bloktaki sınav salonuna saat 10.00’da gelenler arasında yolda trafik kazası geçiren kazazedelere yardım eden bir hemşire adayı da vardı. “Önce insani durum” diyen hemşire, Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) Genel Kültür ve Genel Yetenek Sınavı’nda kapıların 09.45’te kapanması uygulaması nedeniyle sınava giremedi. Trafik kazasına yardım ettiğini belirtmesine rağmen hemşire adayının içeri alınmaması üzerine dışarıda bekleyen vatandaşlar duruma tepki gösterdi. Yer yer vatandaş ve görevliler arasında tartışmalar yaşandı. Tüm ısrarlara rağmen hemşire adayı ve diğer kişi sınav salonuna alınmadı.

Konuyla ilgili sosyal medya üzerinden yorum yapan hemşire, olayı şöyle açıkladı:

“Ben zaten atanmış bir hemşireyim. Sınava başvurduğum için girdim. Ama kazayı görünce müdahale etmek istedim. Haberde yanlış olan hemşire adayı değilim hemşireyim. Maalesef böyle bir uygulama var. Saat 10.00 sonrasında kapılar açılmıyor. Benim açımdan sınava giremediğim için problem yok, ama diğer 2 kişi mağdur oldu.”

Continue Reading

Facebook

Öne çıkanlar