Connect with us

EĞİTİM

SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİNİN ADI VAR BİNASI YOK

7141 sayılı Yükseköğretim Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun ile kurulan Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi, bünyesinde 4 Fakülte, 1 Enstitü, 4 Meslek Yüksek Okulu var. Ancak rektörlük binası da dahil olmak üzere idari binaları henüz belli olmayan üniversitenin durumu şuanda muamma…

yenikutahya.com – ÖZEL HABER

Dumlupınar Üniversitesi bünyesinin bölünmesi ile kanun hükmünde kararname ile kurulan Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi, kuruluş çalışmalarını büyük ölçüde tamamlamış, akademik ve idari organlarıyla yapılanmış durumda. Üniversitenin rektörlük görevini Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Remzi Gören tedviren yürütüyor.

Önümüzdeki günlerde yapılacak atama ile yeni üniversitenin rektörü belirlenecek.

Kütahya’da açılan Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi’ne ait bazı fakülte ve yüksekokulların da yer alacağı birimlerden meydana geliyor. Bünyesinde Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi ile Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, 1 Enstitü, 4 Meslek Yüksek Okulu bulunan üniversitenin kuruluş çalışmaları ile ilgili olarak açıklama yapılması bekleniyor.

Tedviren rektör olarak atanan Prof.Dr.Remzi Gören, konuyla ilgili henüz bir açıklama yapmadı.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar