Connect with us

HABERLER

SARAÇOĞLU: “ALİ FAZIL KASAP’IN AÇIKLAMALARI GERÇEĞİ YANSITMIYOR”

CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap’ın TBMM gündemine taşıdığı ve işçilerin maaş alamadığı iddialarına sinirlenen Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu “Oysa kendisine bizzat bilgi verdim. Olayın aslını biliyor ama olayı çarpıtıyor. ” dedi.

yenikutahya.com – HABER (İHLAS HABER AJANSI-) VİDEO (KÜTAHYA BELEDİYESİ)

Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap’ın “367 işçinin 25 gündür maaşlarını alamadığı” şeklindeki iddialarının yanlış olduğunu söyledi.

Kamil Saraçoğlu, Kütahya Belediyesi ve ilçe belediyeleri tarafından oluşturulan Katı Atık Yönetimi Birliği üzerinden 2013 yılında yapılan ihale sonucunda 29 yıllığına anlaşma yapılan şirketten çöp toplama hizmeti aldığını kaydetti.

Kendisinin başkanlığını yaptığı birliğin hizmet aldığı şirkete ödemelerini yaptığını ancak ilgili şirketin işçilere maaşlarını düzenli ödemediğini belirten Kamil Saraçoğlu şunları kaydetti:

“CHP’li Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap’ın TBMM’de söz alarak ‘Kütahya’da çöp, atık toplama işinde çalışan Kütahya Belediyesi bünyesindeki işçilerimiz yaklaşık 25 gündür maaşlarını alamamaktalar’ şeklindeki ifadeleri gerçeği yansıtmıyor. Tamamen yalan ve bilgi eksikliğinden kaynaklanan bir durum olduğunu açıkça ifade ediyorum. Şirkette çalışan 367 işçinin özellikle Kütahya Belediyesi ile hiçbir bağının olmadığını, bugüne kadar ücretlerini söz konusu şirketten aldıklarını, bundan sonra da aynı şekilde almaya devam edeceğinin bilinmesini istiyorum. Milletvekilimizi ben buradan esefle kınıyorum. Bu açıklamasını geri almasını basın aracılığıyla söylemek istiyorum.”

Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, milletvekili Kasap’ın gerçeği bilmesine rağmen konuyu saptırdığını ve Kütahya Belediyesi’ni küçük duruma düşürmek istediğini bildirdi.

Başkan Kamil Saraçoğlu “Kendisi bu konuyu geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabında dile getirmişti. Ben de kendisini telefonla arayarak meselenin doğrusunu anlattım. Kendisi de bu bilgilendirme için teşekkür etti. Ancak ne olduysa birkaç gün sonra değerli milletvekilimiz sebebini bilmediğim şekilde sanırım gündeme gelmek için böyle bir konuyu TBMM’de gündeme getirmiştir. Haksız yere TBMM’de Kütahya Belediyesinin isminin geçmesini televizyondan üzülerek izledim” dedi.

Kütahya Belediyesi bünyesine alınan taşeron işçilerle birlikte yaklaşık bin işçinin çalıştığını aktaran Saraçoğlu, bugüne kadar işçilerin maaşlarının bir gün bile geciktirilmediğini sözlerine ekledi.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar