Connect with us

HABERLER

ALİ FAZIL KASAP: “SARAÇOĞLU BASINI VE HALKI YANILTIYOR”

Kütahya’daki temizlik işçilerinin KÜKAB’a ait olan kısmının maaşlarını geç alması tartışmaları büyüyor. Dün Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu basın toplantısı yapıp, Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap’ı gerçekleri saptırmakla suçlamıştı. Bugün de Ali Fazıl Kasap yazılı açıklama yaparak Saraçoğlu’na cevap verdi.

yenikutahya.com – HABER

CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap, Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu’nun Kütahya Katı Atık Birliği (KÜBAB) ile ilgili açıklamalarına karşılık sorular sordu. Kasap, Saraçoğlu’na yönelttiği sorularla ilgili olarak, bu konulara açıklık getirmesini istedi.

Kasap “Saraçoğlu ilgili şirketi ve bizi suçlayacağına önce aşağıda yer alan sorulara cevap vermeli” diyerek şu soruları sordu:

Üst işveren Kütahya Belediyesi ve KÜBAB mıdır? KÜBAB’ın yönetim Kurulu Başkanı Kamil Saraçoğlu mudur?

İhaleyi Kütahya Belediyesi ve KÜBAB mı yapmıştır?

Her ayın 30’unda hak edilen bir aylık neden sürekli geç ödeniyor?

İhale makamı olarak sürekli geç ödenen aylık ödemeleri ile neden ilgilenilmedi?

Sürekli arazide çalışan bu işçilere önceden verilen bu yemek paraları kesildiğinde çalışanın yemeği ile neden ilgilenilmedi?

Aylıkların ödenmesine sebep şirketin HAK EDİŞİNİN ÖDENMEMESİ işçi alacaklarının direk işçi hesabına yatırılmak suretiyle işçilerin mağduriyetinin giderilmediği gibi neden şirket suçlanıyor?

Kasap, son olarak Kütahya Belediye Başkanı Saraçoğlu’nun basını ve halkı yanılttığını belirterek “hakkın, hukukun ve adaletin yanında olacağımızı tüm vatandaşlarımız bilsin. Kütahya Belediyesi bu tarz konularla uğraşacağına Kütahya’nın sorunlarına eğilmeli ve Kütahyalıların hak ettiği hizmeti onlara sunmalı” dedi.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar