Connect with us

EKONOMİ

AHMET ERBAŞ’TAN BEDELLİ ASKERLİK İÇİN KÜTAHYA HAMLESİ

MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, 21 günlük temel eğitim verilecek olan bedelli askerlik eğitiminin Kütahya’da yapılması için harekete geçti. Erbaş yaptığı açıklamada “Aziz şehrimiz için karşımıza çıkan her türlü fırsat, küçük – büyük demeden değerlendirilmelidir.” dedi.

yenikutahya.com – HABER

MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş’ın yaptığı yazılı açıklama şöyle:

“Torba Yasanın TBMM’de kanunlaşması ile birlikte Bedelli Askerlik çok yakın bir tarihte yürürlüğe girecektir. Bu seferki “Bedelli Askerlik” uygulamasında 21 gün Temel Eğitim de mevcuttur. Bilindiği üzere temel eğitimler er eğitim tugaylarında verilmektedir. Milli Savunma Bakanlığımızdan talepte bulunarak, temel eğitimin verileceği er eğitim tugayları arasına Kütahya Hava Er Eğitim Tugayı’nın da dahil edilmesini isteyeceğiz.

Aziz şehrimiz için karşımıza çıkan her türlü fırsat, küçük – büyük demeden değerlendirilmelidir. Bir defaya mahsus olacak olsa da, bu kararın ekonomik darlık içinde bulunan Kütahyalı esnafımıza ve şehrimize önemli bir ekonomik katkı sağlayacağına, ayrıca ilimizin tanınırlık, bilinirlik oranını artıracağına inanıyorum.”

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar