Connect with us

EKONOMİ

ALİ FAZIL KASAP: “BEDELLİ EĞİTİMİ İÇİN AÇIKLANAN İLLERE KÜTAHYA EKLENMELİ”

Bedelli askerlik konusunda istediğini alamayan Kütahya’da tartışmalar bitmiyor. Muhalefet milletvekili CHP’li Ali Fazıl Kasap “Tüm milletvekili arkadaşlarımı bu konuda elini taşın altına koymaya, aldığımız oyun sorumluluğuyla gerekeni yapmaya ve ne olursa olsun bu fırsatı kaçırmamak için Kütahya adına mücadeleye etmeye çağırıyorum.” dedi.   

yenikutahya.com – HABER

CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap, bedelli askerlik yapacakların 21 günlük eğitimini Kütahya’da yapması için Milli Savunma Bakanlığına dilekçe ile talepte bulunmuştu. Basına sızan taslakta Kütahya isminin yer almaması üzerine CHP Kütahya Milletvekili Dr. Ali Fazıl Kasap konu ile ilgili yeni açıklamalarda bulundu.

Kasap, başta iktidar partisi milletvekilleri olmak üzere tüm milletvekillerinin elini taşın altına koyması gerektiğini belirterek şunları kaydetti:

“21 günlük eğitim sürecini içeren bedelli askerlik yapacak olanlar askerliklerini Kütahya’da yapmalıdırlar. Basına yansıyan taslakta Kütahya ismi geçmemektedir. Ancak henüz kesinleşmeyen taslağın başta iktidar partisi milletvekili arkadaşlarım olmak üzere tüm milletvekili arkadaşlarımı bu konuda elini taşın altına koymaya, aldığımız oyun sorumluluğuyla gerekeni yapmaya ve ne olursa olsun bu fırsatı kaçırmamak için Kütahya adına mücadeleye etmeye çağırıyorum.”

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar