Connect with us

EKONOMİ

ILICA BOŞ, YONCALI TIKLIM TIKLIM DOLU

Kütahya’nın önemli termal kaplıcalarından Ilıca eski günlerine göre daha az rağbet görürken, Yoncalı ise altın günlerini yaşıyor. Tatilcilerin akın ettiği Yoncalı’daki otel, motel ve pansiyonlarda yer bulmak imkansız gibi görünüyor. Ilıca esnafı belediyeden acil çözüm beklediğini söylüyor. Bilindiği gibi Kütahya Kent Konseyi Ilıca’nın kalkınması için sürekli olarak çeşitli  aktiviteler düzenliyor. Esnaf bunun da yetersiz kaldığını söylüyor.     

yenikutahya.com – ÖZEL HABER

Yoncalı kaplıcalarına yoğun ilgi gösteren vatandaşlar, özellikle hafta sonunda günübirlikçiler ile de birleşince adeta adım atacak yer kalmıyor. Durumdan memnun görünen Yoncalı esnafı, yaz sezonunu iyi değerlendirmiş oluyor.

Öte yandan Ilıca’da ise durum pek iç açıcı gibi görünmüyor. Esnaflar vatandaşın Ilıca’ya eskisi gibi itibar etmediğini, bu durumun düzeltilmesi için Kütahya Belediyesi’nin acil önlem alması gerektiğini savunuyor.

Kütahya Kent Konseyi’nin Ilıca’nın yeniden şahlanması ve eski günlerini geri kazanması için yaptığı şenlik, aktivite ve benzeri organizasyonların olumlu yönde etkili olduğunu belirterek konsey yetkililerine ve başkan Zekeriya Dağcı’ya teşekkür ettiler. Ancak bunun da yeterli olmadığını çözümün kalıcı olarak bulunması gerektiğine işaret ettiler.

DEVAMINI OKU

Öne çıkanlar