Connect with us

EKONOMİ

KÜTAHYA VİŞNESİ İÇİN AHMET ERBAŞ’TAN TARİHİ ADIM

Yıllardır alınamayan patent yüzünden adını tescilletemeyen Kütahya Vişnesi için Türk Patent Enstitüsü başkanı ile görüşen MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, kısa bir süre sonra kesin sonuç alınacağını söyledi. Patent işlemi bitince artık vişnenin adı Kütahya Vişnesi olarak anılacak.     

yenikutahya.com – HABER

MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, yazılı olarak yaptığı açıklamada Kütahya Vişnesi’nin isim tescilinin çözüme kavuşması için eksik olan evrakların tamamlandığını kaydetti.

Erbaş yaptığı açıklamada “Kütahya’mızın gerek ekonomik, gerekse tanıtım değerlerinden biri olan vişnemiz için önemli bir girişimde bulunduk. Kütahya Ticaret Borsası Başkanımız Sayın Necati Gültekin Bey’in de girişimiyle, Kütahya Ticaret Borsası adına, Türk Patent Enstitüsü’ne yapılan “KÜTAHYA VİŞNESİ COĞRAFİ İŞARETLEME” başvurusu ile ilgili Türk Patent Enstitüsü Başkanımız ile görüştük. Başvuru dosyamızdaki eksiklikleri tamamlattırdık. İşlemlerin hızlandırılarak bir an önce sonuçlandırılması sözünü aldık. İnşallah yakın zamanda Kütahya Vişnemiz’in tescili ve coğrafi işaret kaydı tamamlanmış olacak.” dedi.

Yapılan girişimlerin takipçisi olacaklarını söyleyen Erbaş “Bu tescilin ardından Kütahya Vişnesi’nin gerek ulusal, gerekse uluslararası alanda bilinirliğinin ve ekonomik değerinin artacağı kesin bir gerçekliktir. Ayrıca bu konu genel anlamda da ilimizin tanıtımına önemli bir katkı sağlayacaktır. Kütahya’mıza hayırlı olsun.” diye konuştu.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar