Connect with us

HABERLER

PİKNİKÇİ DEĞİL DOĞA DÜŞMANI BUNLAR

Kütahya’da mesire yerlerinin bulunduğu ormanlık alanlara atılan pet şişe, kağıt ve ambalaj atıkları bölgeyi adeta çöp toplama merkezine dönüştürdü. Piknikçilerin ‘Buraya çöp atmak, moloz dökmek yasaktır’ yazılı metalden uyarı levhasını bile yerinden söküp, eğip büktükleri dikkat çekti.  

yenikutahya.com – HABER

Yeşilliği ve ormanıyla bilinen Domaniç’te ağaç gölgesinde keyif yapan piknikçiler, pet şişe, ambalaj, teneke kutu, naylon, kağıt, plastik gibi her türlü çöpü, çöp kutuları yerine gelişigüzel ortaya bırakınca ortaya Çöp Depolama Merkezi’ni aratmayacak görüntüler çıktı. Ormana atılan naylon poşetlerin ve plastik atıkların doğada yok olması neredeyse yüzyıllar alırken piknikçilerin duyarsızlığı, uyarı levhasının bile çöp haline getirilmesiyle son noktaya ulaştı.

‘Buraya çöp atmak moloz dökmek yasaktır’ yazılı metalden uyarı levhasının yerinden sökülüp, eğilip bükülerek ağaç altlarına bırakılıp hurda haline getirilmesi de dikkat çekti. Ayrıca çiçek satıcılarının da ellerinde kalan çiçekleri bölgeye attıkları görüldü.

Continue Reading

Facebook

Öne çıkanlar