Connect with us

ASAYİŞ

ENGELİYİ DARP ETTİĞİ İDDİA EDİLEN ÖĞRETMEN “DARP ETMEDİM, UYARDIM” DEDİ AMA YETMEDİ

Kütahya’daki Zihinsel Engelliler Okulu’nda yaşandığı iddia edilen darp olayının şüphelisi sözleşmeli öğretmen Kübra Y.(26) hakkındaki suçlamaları reddetti. Engelli H.M.(10)’nin kendisini rahatsız ettiğini söyleyen Kübra Y., “Başörtüme dokundu, ben kendisini uyardım” dedi. Öğretmenin bu savunması görevden uzaklaştırılmasına yetmedi. Milli Eğitim Müdürlüğü öğretmenin görevine son vererek okul yönetimine de soruşturma başlattı. Mili Eğitim, iddiaları çok yönlü olarak soruşturuyor.  

yenikutahya.com – ÖZEL HABER

18 Mayıs 2018 günü saat 12.40 sıralarında Engelli Okulu’nda yaşandığı iddia edilen “Engelli öğrenciye darp” iddiaları önceki gün ortaya çıkmıştı. Kütahya’da yaşandığı iddia edilen darp ve şiddet olayı, Kütahya’daki Zihinsel Engeliler Okulu’nda meydana geldi. H.M.V (10) isimli bir engeli öğrencinin ailesi, çocuklarındaki morlukları görünce durumun ortaya çıktığını söyleyerek davacı ve şikayetçi oldu.

H.M.V’nin ailesi, öğretmenin göz göre göre çocuklarını darp ettiğini, vücudundaki yara izlerinin de delil niteliğinde olduğunu söylüyor. H.M’nin annesi FOX TV Ana Haber’de bakın neler söylemişti:

 

Olayın şüphelisi olan Kübra Y.(26)’nin verdiği ifadeyi yenikutahya.com buldu. Zihinsel Engelliler Okulu’nda sözleşmeli öğretmen olarak çalıştığı sırada yaşadığı olayları anlatan Kübra Y., şunları söyledi:

“Ben kimseyi darp etmedim, H.M. isimli öğrenci başörtüme dokununca kendisine bunun yanlış olduğunu söyledim. Uyarılarıma rağmen dinlemedi. Başörtüme dokunmaya devam etti. Bu nedenle, beni seven bir öğrencim D.N.E., bana böyle yaptığından dolayı H.M.’i kolundan tutarak uzaklaştırdı. H.M. tekrar yanıma gelerek yine başörtüme dokununca ben de yerimden kalkıp kolundan tuttum bir elimle de ensesinden tuttum. Bir süre sonra ensesini bırakıp kolundan tutarak sınıfa götürmeye çalıştım. H.M. gitmeyip direnince ben de bıraktım ve sınıfa gittim. Olay güvenlik kamerasından da açıkça görülüyor zaten. Ben kesinlikle bu öğrenciyi ya da bir başka öğrenciyi darp etmedim…”

Olayı iddia eden aile ise, “Çocuğumuz mağdur edildi, bu öğretmen çocuğumuza çok kötü davranmıştır. Davamızı açtık, inşallah mahkemede bu olayın gerçek olduğunu kanıtlayıp durumun açığa kavuşmasını göreceğiz” dedi. H.M.V’nin annesi Kanal 43’e de konuşmuş olayı tüm detayları ile anlatmıştı. Aile, bu konuyu takip etmelerinin iki nedeni olduğunu söylüyor. Biri evlatlarına uygulanan şiddetin cezasız kalmaması diğeri de bu olaylara bir başka öğrencinin muhatap olmaması. Dertlerini bir çok genel yayın yapan gazete, tv ve haber sitesine anlattıklarını ancak Fox TV, Kanal 43 ve yenikutahya.com dışında kimsenin kendileriyle ilgilenmediğini de ifade ediyorlar.

 

Continue Reading

Facebook

Öne çıkanlar