Connect with us

EKONOMİ

TOKİ 15 YILDA 10 BİN 569 KONUT YAPTI

Toplu Konut İdaresi, 2003 yılından bu tarafa Kütahya il genelinde 10 bin 569 konut, 33 okul, 18 ticaret merkezi, 24 cami, 4 yurt, 3 hastane ve 2 kamu hizmet binası inşa etti. Vatandaşlar ise  TOKİ’nin 2018 Kütahya Merkez Konutları konusunda sıkıntılarını aktarıyor. İşte detaylar…

yenikutahya.com – ÖZEL HABER

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, Kütahya’da yaptığı yatırımları açıkladı. Buna göre TOKİ’nin 2003 yılından bu tarafa Kütahya ilinde yaptığı konut sayısı 10 bin 559 olarak bildirildi. TOKİ, ayrıca 33 okul, 18 ticaret merkezi, 24 cami, 4 yurt, 3 hastane ve 2 kamu hizmet binası yaptığını da bildirirken, açıklamasında Kütahya’dan “Dünyaca ünlü seramikleri ile sınırları aşan, kaplıcaları ile şifa dağıtan il” diye bahsetti.

VATANDAŞLARDAN TOKİ’YE ŞİKAYET

Vatandaşlar 2018 yılında yapılan ve henüz tamamlanamayan Kütahya Merkez TOKİ konutlarının neden vatandaşlara (tamamı) teslim edilemediğini soruyor. Öte yandan TOKİ’nin bir özel yöneticilik şirketiyle anlaşması ve bu şirketin aidat ücretlerinin çok yüksek olduğundan yakınan bazı vatandaşlar, TOKİ’nin bu duruma da acilen müdahale etmesini istiyor. Aidat ödeme imkanlarının nerede ise imkansız olduğunu belirten vatandaşlar, kendi yönetimlerini kendilerinin belirlemesi gerektiğine de vurgu yapıyor.

Konuyla ilgili olarak yenikutahya.com’a açıklama yapan Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu “Bu tür şikayetler bize de geliyor. Konuyla ilgili olarak Toplu Konut İdaresi Başkanlığı yetkilileri ile görüşüyoruz. Sorunu en kısa zamanda çözmelerini istedik.” dedi.

Continue Reading

Facebook

Öne çıkanlar