Connect with us

EĞİTİM

YABANCI ÖĞRENCİLER DPÜ’DE ÂŞIK VEYSEL ŞİİRİ OKUDU

Senegalli Fatou Bintou, kendi yaptığı bir tabloyu Rektör Prof. Dr. Remzi Gören’e hediye etti. Öğrenciler, Rektör Remzi Gören ile selfie (öz çekim) yapabilmek için sıraya girdi ve Gören’e yakın ilgi gösterdi.

yenikutahya.com – HABER

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi TÖMER öğrencileri rektörümüz Prof. Dr. Remzi Gören’i ziyaret ettiler. Üniversite Rektörlük binasındaki toplantı salonunda gerçekleşen buluşmada, rektör Prof. Dr. Remzi Gören’in yanı sıra Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (TÖMER) Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Halil Adıyaman ve Müdür Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Kadir Güler de katıldı.

Toplantıda kendilerini tanıtan ülkelerindeki çalışma alanlarından söz eden öğrenciler, Kütahya’da gezdikleri tarihi yerler hakkındaki düşüncelerini de paylaştılar. Öğrencilerden Senegalli Fatou Bintou, kendi yaptığı bir tabloyu Rektör Prof. Dr. Remzi Gören’e hediye etti.

DPÜ TÖMER öğrencileri daha sonra Âşık Veysel’in Uzun İnce Bir Yoldayım adlı şiirini de hep birlikte okudular. Prof. Dr. Remzi Gören ve öğrenciler daha sonra yerleşke bahçesinde hatıra fotoğrafı çektirdiler.

 

 

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar