Connect with us

HABERLER

AHMET TEKDEMİR’E TEPKİ: “HANİ VEFA YILIYDI, NE OLDU?”

Kütahyaspor’u BAL’dan 3.Lig’e çıkaran yönetim kurulunda görev yapan eski yöneticilerden Mustafa Ömür, gündemdeki Kütahyaspor konusuyla ilgili yazılı açıklama yaptı. Ömür, Tekdemir’e seslenerek “Kimse davulu kendi boynuna asıp tokmağı senin eline vermez” dedi.

yenikutahya.com – HABER

Bölgesel Amatör Lig’de yaşam mücadelesi veren Kütahyaspor’da sular durulmuyor. BAL’dan 3.Lig’e çıktığı sene Kütahyapor’un yöneticisi olan Mustafa Ömür, gündem olacak açıklamalar yaptı. Ömür yaptığı açıklamada Ahmet Tekdemir’e yüklenerek şunları kaydetti:

“Kütahyaspor’a başkan oluyorsan babayiğitsin, yönetimin de babayiğittir. Fakat göreve geldikten sonra bilboardlara reklam verip babayiğit ararsan o zaman adama sorarlar “neden göreve talip oldunuz” diye. Bugün gelinen noktada tüm sorumluluk mevcut başkanındır. Sezon bitiminde genel kurul kararı alarak kulübü kongreye götürmüş ve aday değilim demiştir. Sonra aday çıkmıyor diye tekrardan bir liste yapıp Kütahyaspor’u yeni bir maceraya sokmuştur. Şimdi mazeret göstermeye hakkı yoktur. Kulüp binasının olayı en az iki yıldır sürmektedir. Stat zaten yıkılmıştı, bunların hepsini bile bile göreve talip olmuş hatta vefa yılı feda yılı olarak görüyoruz diye beyanları vardır. Hani takımı bırakmazdın, kötü gün başkanıyım diye tam sayfa haberler röportajlar verdiler. Sezonun başlamasına elli gün kalmış, yirmi altı tane transfer yapılmış son dakika vefa yılı diyen başkan 15 Ağustos’a kongre kararı alıp kenara çekileceğim diyor. Bu Kütahyaspor’a vefa mıdır? Göreve geldikten sonra 24 Haziran’da Cumhurbaşkanı seçimini geçirdik basından takip ettiğimiz kadarı ile tüm siyasiler takıma sahip çıktı. Aklımda kalan MHP milletvekili Ahmet Erbaş ilk maaşını verdi çeşitli kalem gelirleri ve bilet kampanyası başlatıldı. Bunların son durumu nedir, hangi topçuyla ne kadara anlaşılmıştır, hangi bankaya ne borç vardır? Şeffaf bir şekilde spor kamuoyuna açıklanırsa bu takım sahipsiz kalmaz. Basında çıkan Kütahya Valisi’nin açıklamalarına katılıyorum, bu takımın en büyük destekçisi Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu’dur. Yine yalnız bırakmayacaktır, takımın yanında olacaktır. Son olarak siz göreve gelince ASKF başkanını istifaya davet ederseniz, Kütahya Valiliği binası da çürük derseniz bilboardlardan babayiğit arayıp aba altından sopa gösterirseniz bu takımı yönetemezsiniz. Başarılı olamazsınız. Kütahyaspor’a zarar mı verdiniz, katkı mı sağladınız? Bunun kararını Kütahya halkı zaman içinde verecektir. Benim şahsi fikrim, kimse davulu boynuna takıp tokmağı sana vermez.”

Continue Reading

Facebook

Öne çıkanlar