Connect with us

EKONOMİ

YENİ YAPILAN BELEDİYE BİNASI İÇİN 24 MİLYON LİRA DAHA EK KREDİ KULLANILACAK

Kütahya Belediye Meclisi bugün aldığı kararla yeni belediye hizmet binası yapımı için 24 milyon lira daha ek kredi kullanacak. Önceki meclis toplantısında alınan karar 50 milyon lira iken bu akşam yapılan toplantıda ilave 24 milyon lira daha kredi kullanılması kararlaştırıldı. Belediye binası toplamda yaklaşık 73 milyon liraya mal ediliyor.   

yenikutahya.com – ÖZEL HABER

Kütahya’nın gelecekteki en ihtişamlı binalarından olması beklenen belediye hizmet binası için 24 milyon lira daha kredi kullanımı belediye meclisinde oy birliğiyle onaylandı.

Bugün saat 18.30’da Ağustos ayı olağan toplantısını yapan Kütahya Belediye Meclisi, 50 maddeyi görüşerek karara bağlıyor. Gündemin 5’nci maddesi olan “Yeni Hizmet Binası Yapım İşi için İller Bankası A.Ş’den 24 milyon TL. ek kredi kullanılması konusunun müzakeresi” meclis toplantısına katılan tüm üyelerin oy birliği ile kabul edildi.

Önceki meclis toplantılarında yeni hizmet binası yapım işi için 50 milyon lira kredi kullanımı kararı alınmıştı. Yapımı hızla devam eden yeni hizmet binasının 2018 sonuna kadar tamamlanması beklenirken, toplam maliyetinin ise vergiler de dahil edilince yaklaşık 73 milyon lirayı bulacağı edinilen bilgiler arasında yer alıyor. 56 milyon liraya ihalesi tamamlanan Kütahya Belediyesi yeni hizmet binası için, yüzde 10 iş artışı bedeli olarak 5.6 milyon lira daha ödeniyor. 61.6 milyon lira + yüzde 18 KDV ile birlikte 72 milyon 688 bin liraya mal edilecek hizmet binasının para kaynağı ise İller Bankası A.Ş.’den bulundu.

İnşaatın normal bitiş tarihi Haziran 2018 iken, Kütahya Belediyesi 80 gün daha ek süre isteyen müteahhit firmaya gerekli izni verdi. İnşaatın tamamlanmasının ardından diğer eksiklikler de tamamlandığında Kütahya Belediyesi tüm organlarıyla birlikte yeni binasına taşınacak.

Modern ve tarihi izler taşıyacak olan Kütahya Belediye hizmet binasının, Kütahya’daki kamu binası anlayışını değiştirecek biçimde yapılması planlandı. Yaklaşık 8.000 m2’lik 220 araç kapasiteli otoparkı bulunacak olan ve yaklaşık 13.500 m2’lik oturum alanına sahip olan yeni hizmet binası, içerisinde sonradan kullanılması planlanan rezerv alanları ve dış mekanında özel çim alanları, gezinti yolları, özel çevre ve bina aydınlatmaları, bina girişinde süs havuzları ve saçakları, özel cephe kaplamaları ile mimari açıdan da estetiğe önem verilen binanın yapım işinin tamamlanmasından sonra idari, ticari, sosyo-kültürel gibi birimlerin tek çatı altında toplanması hedefleniyor.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar