Connect with us

ASAYİŞ

SAĞLIK GÖREVLİSİNİ VURAN ZANLI: “SARHOŞTUM, YANLIŞLIKLA VURDUM GALİBA”

Önceki gün bacağından vurulan sağlık görevlisi Ü.O’nun zanlısı Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerinden kaçamadı. Suçunu itiraf ettiği öğrenilen zanlının ifadesinde “İçiyorduk, sağa sola ateş etmeye başladım. O arada yanlışlıkla vurdum galiba” dediği öğrenildi. Zanlı bugün savcılığa sevk edilecek.  

yenikutahya.com – ÖZEL HABER

Önceki akşam saat 22.00 sıralarında Zıra Mahallesi’nde bulunan kırsal alanda bacağından vurularak yaralanan Ü.O. isimli sağlık görevlisini kimin vurduğu ortaya çıktı. Kütahya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, yaptıkları titiz çalışma sonucunda yakaladığı zanlı ile birlikte suç aleti olan ve ruhsatsız olduğu kaydedilen silahı da ele geçirdi.

Zanlının polise verdiği ifadede, olayın nasıl geliştiğini itiraf ettiği de gelen bilgiler arasında yer alıyor. Zanlı M.B.E (24), o gece Ü.O. isimli sağlık görevlisiyle beraber Hava Er Eğitim Tugay Komutanlığı’na yakın bir bölgedeki kırsal alanda alkol aldıklarını ve bir ara kendisinin etrafa ateş etmeye başladığını söylediği ifadesinde, “Alkollüydük, nasıl olduğunu dahi anlamadım. Sağa sola ateş ediyordum, o arada vurulmuş galiba” dediği öğrenildi.

Zanlı B., emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından bugün Cumhuriyet Savcılığı’na götürülmek üzere adliyeye sevk edilecek.

DEVAMINI OKU

Öne çıkanlar