Connect with us

EKONOMİ

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN KÜTAHYA TURİZMİ İÇİN FRİG VADİLERİ AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı 100 günlük eylem planı ile 3000 yıllık tarihe sahip Frigya Vadileri müze olacak. Vadilerin yer aldığı Kütahya, Ankara, Eskişehir ve Afyonkarahisar şehirlerinde turizm canlılığı artacak.

yenikutahya.com – ÖZEL HABER (Mehmet YAYLIOĞLU)

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen 100 Günlük Eylem Planı Tanıtım Toplantısı’nda Cumhurbaşkanlığı ile 16 Bakanlığın önümüzdeki 100 gün içinde gerçekleştireceği icraatları tanıttı.

Cumhurbaşkanlığınca basılan ve 52 sayfadan oluşan “100 Günlük İcraat Programı” kitapçığında ulaşımdan turizme, çevreden sağlığa kadar birbirinden önemli icraatlar yer aldı. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile birlikte 100 gün içerisinde yapılacak icraatlar arasında başkente de geniş yer ayrıldı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yürütülecek ve Kütahya turizmi için hayati önem taşıyan Frigya Vadileri ile ilgili de çalışmalar 100 günlük eylem planı içerisinde yer aldı. Kütahya’nın yanı sıra Ankara, Eskişehir ve Afyonkarahisar’ı da yakından ilgilendiren çalışma ile Frigya Vadileri “Anadolu Açık Hava Müzesi” olacak. Yaklaşık 3000 yıllık bir tarihe sahip Frigya Vadileri ile Kütahya yerli ve yabancı turistlerin akınına uğraşacak.

DEVAMINI OKU

Öne çıkanlar