Connect with us

EKONOMİ

İSHAK GAZEL: “DÖVİZİN ÇIKIŞ NEDENİ MALİ KUŞATMADIR”

Dövizdeki sert yükselişin bir mali kuşatma olduğunu söyleyen AK Parti Kütahya Milletvekili İshak Gazel, “Biz inanıyoruz kazanacağız, bu oyunlara gelmeyeceğiz” dedi.

yenikutahya.com – HABER

AK Parti Kütahya Milletvekili ve TBMM Divan Üyesi İshak Gazel, yaşanan döviz artışıyla ilgili olarak sert konuştu. Gazel, “Bu bir mali kuşatmadır. Daha önceki darbe girişimleriyle eşdeğerdedir. Ama bnu da yeneceğiz” dedi. Gazel yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Amerikan yöneticilerinin ve küresel emperyalizmin hırsları, vahşice silahlanışı, pazarlarını ele geçirmek için dünya milletlerine dayattığı ikiyüzlü politikaları, insanlığa karşı işlediği suçları haklı çıkarmak için uyguladığı çeşitli oyunları bütün dünya için artık bir kabusa döndü.

Yerli işbirlikçileri FETÖ ile planladıkları 17-25 Aralık darbe girişimi, milletin ferasetiyle, 15 Temmuz alçaklığı da yine milletimizin cesaretiyle önlendi. Küresel emperyalizmin Güney Asya’da, Afrika’da, Irak’ta, Afganistan’da işlediği insanlık suçlarına bir yenisinin daha eklenmesinin önüne, bu milletin yiğit liderinin arkasında durması sayesinde geçildi.

Türkiye’nin özellikle son 5 yılında geçirmiş olduğu süreç, aslında bir direniş ve yeniden diriliş destanıdır. Ülkemize yönelik bu mali kuşatmanın, ne 17-25 darbe girişiminden ne de 15 Temmuz darbe girişiminden farkı yoktur. Türlü sınamalarla geldiğimiz bu noktada, ülkemize, birliğimize, dirliğimize yöneltilen bu kuşatmadan, daha güçlü bir şekilde çıkacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Çünkü biz inanıyoruz ve kazanacağız.”

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar