Connect with us

MEHMET YAYLIOĞLU

KÜTAHYA’DA SİYASİ FİGÜRLER DEĞİŞECEK(MİŞ)

Uzun süredir yapamadığım tatili de sonunda aradan çıkarttım. Gazetecinin tatili nasıl olur ki? Deniz, havuz, gece kulübü, dans falan mı olur sandınız? Şöyle havuzun gölgeye düşen kısmında, şezlongun üzerine konulmuş dizüstü bilgisayarı, çeşitli makale okumaları falan işte. “Emine bunlar tatilde okunacak kitaplar, aman unutturma” deyip eşime ayırttığım kitapların yüzüne bile bakamadan yine haberle boğuşarak bir tatil yaptım. Çocuklar iyi eğlendi ya o bana kâfi geldi esasen.

Yine böyle bir havuz sefası sırasında telefonuma gelen mesaj ile heyecanlandım. Ankara’da çok iyi kaynaklardan bilgi alan bir kaynağım, Kütahya’daki siyasi figürlerin değişeceğinden söz ediyordu. Sözüne itibar ettiğim bu kaynağım, 24 Haziran milletvekili listelerini (AK Parti ve MHP) açıklanmadan birkaç gün önce bana bildirmişti. O zaman verdiği isimlerin tamamı yani yüzde yüz doğrulukla listeye girdi. AK Parti’nin ilk 3 sırasını, MHP’nin ilk 2 sırasını bana bildirmiş, ancak ben cesaret edip de köşemden yazmamıştım. Öyle ya, kalem yukarıdakilerin elinde, benim yazdığım liste ya çıkmazsa ne olacak? Aslında yazmak lazımmış diye düşündüm.

Nasıl olacak bu siyasi değişim diye sordum. Verdiği cevabı aynen aktarıyorum:

“MHP, Ahmet Erbaş ile yakaladığı yükseliş sayesinde yerel seçimlere de çok kuvvetli girecek. Tabi yine Cumhur İttifakı olursa durum değişebilir. İttifak yerel seçimde olmazsa AK Parti’nin yerel seçimde başı çok ağrıyabilir. Bir de AK Parti il başkanı sanki Kütahya Belediye Başkanlığı koltuğuna göz dikmiş gibi görünüyor. Kamil Saraçoğlu’nun da muhtarlarla sık sık toplantı yapması Ankara’ya kadar duyuluyor. O da bir dönem daha belediye başkanlığı koltuğunu bırakmak istemiyor. AK Parti Genel Merkezi yaptığı bazı çalışmalarla, Kütahya’daki durumun fotoğrafını çekmiş. Ha bu arada İshak Gazel de siyasi gücüne bir güç daha kattı. AK Parti Olağan Genel Kurulu’nda MKYK asil listesinden göreve girmeye hazırlanıyor. Geçen dönem yedek 22’nci sırada idi ama bu dönem asil listeye girecek ve görev alacak gibi görünüyor. Birkaç gün sonra göreceğiz olan biteni…”

Verdiği bilgiler aslında daha çok ama hepsini bir yazıda bitirmemek lazım. İlerleyen günlerde yeniden konu hakkında bir yazı yazarım. Ama şu bilinmelidir ki AK Parti ve MHP’de yerel anlamda mutlaka çok yönlü bir değişiklik hazırlığı var. CHP’de de durum çok farklı görünmüyor. CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap, kadro ile kan uyuşmazlığı yaşıyor gibi görünüyor. O da bir değişiklik yapılması yönünde politika izleyebilir.

Lafın kısası şu; yenileniyoruz… Haberiniz olsun…

Sevgiyle kalın…

Değişmeyen tek şey, değişimin kendisidir. Aynı nehirde iki kez yıkanılmaz. HERACLİTUS

Continue Reading

Facebook

Öne çıkanlar