Connect with us

EKONOMİ

KÜTAHYALILAR DÖVİZ BÜROSUNA AKIN ETTİ

Dövizde yaşanan dalgalanmalara tepki gösteren Kütahyalı bazı vatandaşlar, sabah saatlerinden itibaren ellerindeki dolarları bozdurmak için geldikleri döviz bürosunda uzun kuyruklar oluşturdu.

yenikutahya.com – ÖZEL HABER

ABD ile yaşanan gerilim sonrasında piyasalarda döviz kurunda yaşanan dalgalanmalara vatandaşların tepkisi sürüyor. Dolar kuru üzerinden Türkiye’ye yapılan baskılara tepki gösteren Kütahya halkı da sabah saatlerinden itibaren döviz bürolarına akın ederek ellerindeki dolarları bozdurdu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısına destek veren Kütahyalılar, döviz bürolarında uzun kuyruklar oluşturdu. Cumhuriyet Caddesi Sevgi Yolu üzerinde bulunan döviz bürosuna erken saatlerde akın eden vatandaşlar, döviz birikimlerini Türk Lirası’na çevirmek için dakikalarca bekledi. Vatandaşlardan kimi birikimini kimi de umre ziyareti için biriktirdiği dolarlarını Türk Lirasına çevirdi.

Döviz bürosunda kuyrukta bekleyen vatandaşlar, bunun bir milli dava olduğunu söyleyerek doları olanları bozdurmaya davet ettiler. Cumhurbaşkanının çağrısı üzerine döviz bürosuna geldiğini ifade eden bir vatandaş ise “Ben hac için döviz biriktirmiştim ama Cumhurbaşkanının da dediği gibi Türk lirasının değeri düşüyor. Ben de mecburen bozduracağım. Türkiye’nin menfaati için bozduracağım” dedi.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar