Connect with us

HABERLER

AHMET ERBAŞ MECLİS BAŞKANI YILDIRIM’I KARŞILADI

MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, TBMM Başkanı Binali Yıldırım ve başkan vekili Celal Adan’a KKTC ziyaretinde eşlik etti. Erbaş daha önce de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın KKTC ziyaretinde eşlik etimişti.  

yenikutahya.com – HABER

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Binali Yıldırım, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’dan sonra Başbakan Tufan Erhürman ile görüştü. Yıldırım’ın KKTC ziyareti sırasında MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş da hazır bulundu.

TBMM Başkanı Binali Yıldırım, görüşmede, Ada’nın yer altı ve yer üstü kaynaklarının Türkler ve Rumların mutabık kalacağı şartlarda kullanılması gerektiğini belirtti. Yıldırım, “Tek taraflı kararlarla, KKTC’nin hükümranlık haklarını göz ardı ederek yapılacak hiçbir girişim hoş görülmeyecek ve kabul edilmeyecek” dedi. Yıldırım, Rum yönetimine seslenerek, “Bunun geçmişte örnekleri vardır. Bundan sonra da gereken neyse KKTC ve Türkiye garantör ülke olarak adımları atmakta tereddüt etmez” uyarısı yaptı.

Yıldırım, Türkiye Cumhuriyeti’nin iyi günde de zor günde de KKTC’nin yanında yer aldığını, dayanışma, birlik ve beraberlik içinde bütün sorunların üstesinden gelindiğini söyledi. Rumların çözüm fırsatını kaçırdığını ifade eden Yıldırım, “Kıbrıs Türk’ünün ilânihaye onların gönüllerinin olmasını bekleyecek hali yoktur” ifadesini kullandı.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar