Connect with us

ASAYİŞ

12 YAŞINDAKİ ÇOCUK GÖLETTE BOĞULDU

İkamet ettikleri İstanbul’dan Kütahya’ya tatile gelen 12 yaşındaki Uğur Işık Çakmak, düştüğü gölette hayatını kaybetti. Cesedin bulunması için AFAD ekipleri ve jandarma özel bir ekiple çalışma başlattı.

yenikutahya.com – HABER

Kütahya’nın Simav ilçesine bağlı Eğdemir köyünde, arkadaşlarıyla gezi için gittiği gölete düşen 12 yaşındaki çocuk boğuldu.

Simav ilçesine bağlı Eğdemir köyünde, arkadaşlarıyla gezi için gittiği gölete serinlemek için ayaklarını soktuğu sırada kayarak düşen 12 yaşındaki Uğur Işık Çakmak boğuldu.

Eğdemir Köyü Muhtarı Yaşar Korkmaz, orman içindeki yangın göletine arkadaşları ile birlikte gezmeye giden Uğur Işık Çakmak’ın, serinlemek için ayaklarını gölete soktuğu sırada kayarak içine düştüğünü ve boğularak hayatını kaybettiğini ifade etti. Korkmaz, “Köyümüz halkından Hüseyin Çakmak’ın torunu Uğur Işık Çakmak, tatilini geçirmek üzere İstanbul’dan dedesinin yanına Eğdemir köyüne gelmişti. Bugün saat 17.30 sularında köy çevresinde arkadaşlarıyla gezmeye çıkmış, orman işletmesine ait yangın göletine serinlemek üzere girmek isterken, naylon kaplı zeminden kayarak gölete düşüyor ve boğularak hayatını kaybediyor” dedi.

Alınan bilgiye göre, AFAD ekipleri tarafından yapılan aramalar sonunda Uğur Çakmak’ın cansız bedenine ulaşıldı. 112 Acil Yardım ekipleri tarafından ambulansla Simav Doç. Dr. İsmail Karakuyu Devlet Hastanesi morguna götürüldü. Çocuklarının ölüm haberini alan baba Selim Çakmak ve anne Süla Çakmak’ın İstanbul’dan yola çıktığı öğrenildi. Olayla ilgili inceleme başlatıldı.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar