Connect with us

HABERLER

AHMET ERBAŞ: “DEVLETİN MEMURU OLDUKLARINI UNUTMASINLAR”

MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, net bir dille bazı daire müdürlerine uyarı yaptı. “Ayrıştırma yapanlar var. Bu işlere girip güya Cumhur İttifakı bitti diye konuşuyorlarmış. Bunu diyenlere gidip soracağım, elinizde belge mi var diye” diyen Erbaş, bu gibi durumlara asla müsaade etmeyeceklerini bildirdi.

yenikutahya.com – HABER (KÜTAHYA POSTASI)

MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, bazı kurum müdürleri ile ilgili kendisine duyumların geldiğini ve bu kurum müdürlerinin devletin memuru olduklarını unutmamaları gerektiğini ifade etti.

Kütahya Postası Gazetesi’ne açıklama yapan MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, diğer Kütahya milletvekilleri ile uyum içerisinde çalıştıklarını belirtti. Erbaş Kütahya menfaatleri doğrultusunda kime ve nereye gidilmesi gerekiyorsa gidebileceklerini ifade etti. Erbaş “Fakat Kütahya’da görev yapan bazı kurum müdürlerinin Cumhur İttifakı’nın 24 Haziran seçimleri sonrasında bittiğini söylediklerini duyduğunu ifade ederek “Kurum müdürleri devletin memurudur. Kimse Devletin Memuru olduğunu unutmasın” dedi.

24 Haziran seçimleri öncesinde kendisinin MHP’den milletvekili adayı olduğunu ve bu süre zarfında kamu kurum ve kuruluşlar dahil olmak üzere birçok yere nezaket ve tanışma ziyaretinde bulunduğunu ifade eden Ahmet Erbaş, “Bazı kurum müdürleri buna müsaade etmedi. Bize randevu dahi vermediler. Biz o zaman aday olduğumuz için nezaketimizi bozmadık ve saygı duyduk. Bugün Türkiye Cumhuriyeti’nin Kütahya milletvekiliyiz. Buna benzer saygısızlıklara asla müsaade etmeyiz.” diye konuştu.

Bazı kurum müdürlerini kurumları ile ilgili yapacakları faaliyetlerde milletvekili olarak kendisine haber verilmemesini, davet edilmemesini ve kurum müdürü olarak kendisinin bir parti, bir sendikasının olduğunu duyduğunu ifade eden Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş; “Ülkemiz bu kadar zor bir süreçten geçerken herkes devletinin ve cumhurbaşkanının yanında olması gerekir. Bunların hiçbirisi devlet adabına sığmaz. Bunlar küçük odaklı hedeflerdir. Bunların tamamen şahsi egolarla yapıldığını tahmin ediyorum. Şu dönemde arkadaşların şahsi ego ve sendika muhtarlığını bırakarak el ele vatan ve millet için, Kütahya için çalışmasının daha doğru olacağına inanıyorum” dedi.

Kendisinin de kamu da çeşitli görevlerde bulunduğunu ifade eden MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, “Kurum müdürleri devletin memurudur. Kimse devletin memuru olduğunu unutmasın. Devlet işlerinde dil, din, ırk, siyaset ayrımı yapılmaz. Kurum müdürü bunu yaparsa altında görevli personel daha fazla ayrıştırır. Biz, ülke olarak bütünleşmeden yanayız. Bu kurum müdürleri devletin memuru olduğunu unutmasın” dedi.

Aynı kurum müdürlerinden birisinin Cumhur İttifakı’nın 24 Haziran seçimleri sonrası bittiğini söylediğini duyduğunu ifade eden Erbaş, “Bu kurum müdürü ile yüzleştiğimde kendisinin elinde böyle bir belgenin olup olmadığını soracağım. Varsa şimdiden hazırlasın. Biz de bilelim. Ülkemiz şuanda ekonomik bir buhrandan geçiyor. Yurt dışından şu anda ülkemiz üzerine ekonomik bir ambargo uygulanmakta. Ülkemizde cumhurbaşkanından en alttaki üyelerine kadar bütün siyasi erkler el birliği içinde çalıştığı bir dönemde bazı bürokratların bunları yapmasına anlam veremiyorum. Burada bizim önceliğimiz Milliyetçi Hareket Partisi olarak cumhurbaşkanın ve hükümetin yanında yer alıp bu yapılan saldırıya karşı yalnız bırakmamak adına çalışmalar yaparken bir takım bürokratların başka bir dünyada olmalarını anlayamıyorum” dedi.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar