Connect with us

ASAYİŞ

BAYRAM TRAFİĞİ İÇİN KIRMIZI DÜDÜK KAMPANYASI KÜTAHYA’DA DA BAŞLADI

İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce, Kurban Bayramı tatilinde kazaları en aza indirmek amacıyla “Hatalı sürücüye kırmızı düdük” kampanyası başlattıklarını belirtti. Kampanya Kütahya’da da uygulanmaya başlandı.

yenikutahya.com – HABER

İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce, Kurban Bayramı tatilinde kazaları en aza indirmek amacıyla “Hatalı sürücüye kırmızı düdük” kampanyası başlattıklarını belirterek, “Bu kampanya ile aileler üzerinde çocuklarımızın yaptırım etkisi kullanılarak özellikle aşırı hız, emniyet kemeri ve araç kullanırken cep telefonu kullanımı hususlarında kural ihlali yapan, sürücü konumundaki anne ve babalar hedef alınmıştır.” dedi.

Trafik meselesinin ülkenin uzun yıllardır mücadele ettiği önemli sorun alanlarından biri olduğunu belirten İnce, araçların hız yapma kapasitelerinin artışı, cep telefonu gibi dikkat dağıtıcı yeni teknolojiler ve değiştirilemeyen alışkanlıkların, kazaların halen yaşanmasına neden olduğunu söyledi.

İnce, bayramların trafik yoğunluğunun ve dolayısıyla kaza riskinin arttığı dönemler olduğunu vurgulayarak, Bakanlık olarak her bayramda olduğu gibi bu Kurban Bayramı için de ek önlemler aldıklarını bildirdi.

Kütahya Emniyet Müdürlüğü de kampanya çerçevesinde Kütahyalı miniklere beyaz şapka ve kırmızı düdük dağıtarak, anne ve babalarının dikkatini bu yönde çekmeye çalışacak. Kampanya süresince Kütahya’da Anaokulu ve Kreş öğrencilerine ve diğer çocuklara şapka, kırmızı düdük ve broşür dağıtılıyor.

Amaç, bayramda trafik terörüne kurban verilmesini önlemek olarak açıklanıyor. Konuyla ilgili olarak İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da bir video paylaştı.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar